Наверх ˄

Як доглядати за орхідеєю

17.10.2023
Блог

Орхідея - це прекрасна тропічна квітка, яка почувається комфортно в домашніх умовах. Однак для того, щоб ця квітка радувала своїм тривалим цвітінням у вас у квартирі, догляд за орхідеєю повинен супроводжуватися регулярним поливом, правильним температурним режимом, оптимальним освітленням, а сама рослина повинна знаходитися у відповідному ґрунті.

 

Підходящий ґрунт та горщик

Якщо ви маєте намір купити цю рослину і не знаєте, як доглядати орхідею, то спочатку потрібно поцікавитися про те, який ґрунт і горщик необхідно вибрати для посадки рослини. У дикій природі орхідеї ростуть прямо на деревах і для здійснення фотосинтезу вони використовують своє коріння. Тому, щоб такі рослини могли існувати в домашніх умовах, їх висаджують у пластикові прозорі горщики. Як ємність можна використовувати плетені вироби з отворами. Це необхідно для того, щоб коріння отримувало необхідну кількість світла, а зайва волога безперешкодно випаровувалась. При виборі горщика звертайте увагу на діаметр кореневої системи. Місткість для посадки повинна бути на 2 см більша в діаметрі.

Щоб рослини добре прижилися, краще використовувати спеціальний ґрунт для посадки, який можна придбати в квітковому магазині. У цей ґрунт входить субстрат із кори:

  • осики;
  • сосни;
  • дуба.

Якщо у вас є можливість і бажання самостійно підготувати субстрат, ви можете зібрати кору і попередньо прокип'ятити її протягом півгодини. Далі вам потрібно повторити цю дію тільки зі свіжою водою. Коли кора повністю висохне, її можна використовувати як ґрунт.

 

 

Освітлення для квітки

Орхідея відноситься до світлолюбних рослин. Як доглядати орхідею, щоб забезпечити для неї оптимальну кількість світла? Для цього необхідно розуміти, що квітці необхідно забезпечити доступ до світла протягом 14 годин. Коли світловий день починає скорочуватися, то досягти цього неможливо без використання штучного освітлення. Для цього можна встановити люмінесцентну лампу.

Коли орхідея цвіте, вона стає стійкішою до відсутності світла. Тому її можна ставити у слабоосвітленому місці. Коли період цвітіння минає, то квітку потрібно повертати у добре освітлене місце. При цьому на рослину не повинні потрапляти прямі промені сонця. Якщо світло допомагає рослині рости, то прямі промені сонця можуть залишати опіки на листі і сприятимуть процесу гниття коріння, якщо ті одночасно будуть насичені вологою.

 

Режим поливу

Як доглядати орхідею в домашніх умовах, щоб забезпечити для рослини оптимальний рівень вологості? Робити це можна двома способами:

  1. Нижній полив. Щоб виконати нижній полив необхідно налити в ємність відстояної води, температура якої буде наближена до кімнатної. Квітка занурюється у воду таким чином, щоб рівень води не доходив до верху ємності на 2 см. У воді квітка повинна простояти близько двох годин, щоб коренева система встигла наситити вологу. Після цього орхідея виймається, а зайва вода зливається.
  2. Полив верхній. При використанні верхнього поливу необхідно субстрат поливати тонким струменем води. Будьте готові до того, що вода відразу просочуватиметься з дна горщика. Тому здійснювати полив найкраще над раковиною. Якщо є така можливість, то краще для обприскування ґрунту, в якій посаджена орхідея, використовувати пульверизатор. Коренева система краще буде насичувати вологу, коли вода не литиметься, а оприскуватиме поверхню ґрунту.

Сигналом необхідності в поливі орхідей виступає їхнє коріння. Коли коренева система просохла, то її поверхня набуває блакитнуватого відтінку. Якщо квітка знаходиться на протягу або під повітрям, яке виходить з кондиціонера, то коріння краще не обприскувати, оскільки воно може пошкодитися від переохолодження. В даному випадку вода також не повинна потрапляти на листя.

 

Добрива та підживлення орхідеї

Підживлення орхідей здійснюють за певними правилами:

  • добрива вносять у період росту та цвітіння;
  • перше добриво вносять лише через місяць після покупки чи пересадки рослини;
  • ослаблені рослини не удобрюються;
  • підживлення вноситься лише після поливу;
  • підживлення азоту необхідно здійснювати в період нарощування зеленої маси, а фосфор та калій вносять у період закладки квітконоса.

Добриво для орхідеї повинно відповідати таким вимогам:

  • рівень кислотності в межах 5-7 рН;
  • рівень макроелементів трохи менший у порівнянні з підкормками для інших домашніх рослин;
  • до складу добрива повинні входити компоненти, що перешкоджають накопиченню солі у корі;
  • з мікроелементів має обов'язково міститися залізо;
  • найкраще використовувати рідке добриво;
  • найкращим способом підходить мінеральне підживлення.

Вносити підживлення необхідно, коли температура в приміщенні знаходиться в діапазоні від 17 до 27 градусів.

 

Температурні режими

Як доглядати орхідею після покупки, щоб забезпечити для неї правильний температурний режим? Для теплого періоду оптимальною вважається температура +20-25 градусів. Коли настає зима, у приміщенні можна підтримувати температуру не більше +16-18 градусів. Якщо взимку в добре опалюваному приміщенні температура підтримуватиметься вище +25 градусів, то орхідея не цвістиме. Варто стежити за тим, щоб перепади температур за добу не перевищували 5 градусів.

 

Догляд за листям та квітами

Щоб листя у орхідеї блищало їх регулярно, необхідно протирати вологою ганчіркою від пилу. Так вони будуть завжди чистими та доглянутими. Листя необхідно уберегти від попадання прямих променів сонця. Якщо листя починає жовтіти і скручуватися, то це означає, що в ґрунті знаходиться багато кальцію. В даному випадку коріння та субстрат необхідно промочити під проточною водою. Щоб надалі врятувати рослину, квітконоси необхідно зрізати і протягом двох місяців не вносити підживлення. При поливі потрібно уникати попадання води на листя та квіти.

 

Пересадка орхідеї

Орхідея потребує пересадки 1-2 рази на рік. Робити це потрібно навесні. Дії з пересадки виконуються у наступній послідовності:

  • рослини акуратно дістається зі старого горщика;
  • пошкоджене коріння обрізається, а місця зрізу присипаються подрібненою корицею;
  • новий горщик наповнюється на одну третю дренажем і такий самий шар засипається субстратом.

Для адаптації рослини орхідею потрібно помістити в затемнене місце на один тиждень і виключити полив на цей час.

 

Додаткові поради від флористів DonPion

Якщо ви хочете, щоб орхідея радувала вас своїм цвітінням, обов'язково виконуйте всі рекомендації і відстежуйте стан коренів. Саме за кореневою системою можна визначати як себе почуває рослина і коли вона потребує поливу. Орхідеї можна вирощувати на підвіконнях. Найкращим чином їм підходить західна і східна сторона. Орхідеї добре переносять посушливість і гірше витримують підвищену вологість.

 

Доставка квітів у всі райони Києва:
Доставка квітів в інші населені пункти: