Наверх ˄
Фільтри
×
Ціна
Сортування
×

Квітучі кімнатні орхідеї

Фільтри
Ціна
Сортувати по:
Sale
New
Орхідея Ванда
спецпропозиція
42759
Орхідея Ванда
2800грн
1400грн

Кімнатна орхідея є однією з улюблених квітів, які багато хто вирощує у себе на підвіконні. Це ніжна і яскрава квітка, листя якої формою нагадує собою крила метелика. Вона привертає до себе увагу своїми яскравими та насиченими тонами. Часто ці квіти люди отримують у подарунок від близьких і дорогих людей, а тому багато хто не знає, як правильно їх доглядати. Якщо знехтувати правилами правильного догляду, ця квітка може швидко загинути. Тому якщо ви хочете тривалий час насолоджуватися цвітінням орхідеї і щоб ця квітка випромінювала від себе красу та здоров'я, за нею необхідно встановити правильний догляд.

 

Кімнатна орхідея – що це за квітка

У натуральному природному середовищі орхідеї ростуть у тропічних лісах. Сприятливими умовами для їхнього зростання вважається достатня кількість тепла та вологи. Завдяки своїй системі коріння орхідея дуже добре вбирає вологу і запасає її своїм м'ясистим листям. Тому кімнатні орхідеї також люблять вологу і потребують достатньої кількості тепла та гарної вентиляції.

У природі налічується близько 20 000 видів орхідей. З них 30 сортів пристосовані для того, щоб їх вирощували у домашніх умовах. Орхідеї привертають увагу красивими і насиченими відтінками. Кожен вид виділяється своїм власним розфарбуванням. На одному стеблі орхідеї одразу розкриваються кілька суцвіть. Така форма квітки привертає до увагу за рахунок своєї оригінальності, розкоші та незвичайної краси.

 

Який сорт кімнатної орхідеї вибрати

У домашніх умовах добре ростуть різні сорти орхідей. Великою популярністю користується такий сорт як Фаленопсис. Це оптимальний варіант для тих, хто тільки починає захоплюватись орхідеями. Він невибагливий у догляді, а тому вважається одним із найкращих рішень у якості подарунку. У порівнянні з іншими видами орхідеї Фаленопсис можна дарувати людям, у яких раніше не було орхідеї. Довжина стебла цього виду орхідеї може досягати одного метра. Якщо створити оптимальні умови для розвитку, то орхідея радуватиме своїм цвітінням двічі-тричі на рік. Тривалість одного цвітіння може становити до 4 місяців.

Вибираючи орхідею для себе або на подарунок можна звернути увагу також на такі сорти:

 1. Дендробіум. Також гарний варіант на подарунок, тому що за ним не потрібно встановлювати складний догляд. Деякі сорти цього виду орхідеї можуть повноцінно зростати та розвиватися при температурі 10 градусів. Період цвітіння залежить від сорту.
 2. Котлея. Від інших орхідей відрізняється своєю кустарною структурою. З кожним роком вона розростатиметься в ширину і радуватиме своїм багатим цвітінням. Цвітіння у орхідеї відбувається у період з весни до осені. У деяких випадках цвітіння можна спостерігати навіть узимку.
 3. Ванда. До нашої країни цей сорт орхідеї в основному доставляється з Таїланду. У даної квітки повітряне коріння, а тому в природі вона здатна рости на деревах і скелях. Для ефектного зовнішнього вигляду цей вид орхідеї рекомендується утримувати у прозорих скляних посудинах. При покупці в першу чергу звертайте увагу на коріння та листя. Вони мають бути однотонними та зеленими без наявності вкраплень.
 4. Лудизія. Цей вид орхідеї має м'ясисте листя пурпурового забарвлення зі світлими прожилками. На стеблі розквітають невеликі суцвіття, які в діаметрі становлять до 2 см. На одному стеблі розквітає велика кількість суцвіть, що надає квітці великої пишності. Одночасно на одному стеблі може налічуватись до 30 квіток.
 5. Пафеопедил. Вибагливий вид орхідеї у плані температури. У кімнаті має підтримуватися постійна температура в межах 18-26 градусів. Ця квітка точно не підійде тим, хто часто відсутній у будинку, тому що рослину необхідно часто поливати. Це пов’язано з відсутністю псевдобульб, які можуть накопичувати вологу. При правильному догляді квітка радуватиме своїх господарів яскравими квітами, які в діаметрі можуть становити до 10 см. Період цвітіння такої орхідеї становить 2-3 місяці.

Всі види орхідей відрізняються шикарним зовнішнім виглядом та особливою формою квітки. Тому орхідеї часто стають статусними подарунками, які вручають на різні свята. Їх можна використовувати як повноцінний подарунок, додаючи до них коробку цукерок або шоколадку.

 

Як доглядати за орхідеєю в кімнаті?

Коли ви купили орхідею в магазині або вам її подарували спочатку необхідно квітці дати окремо постояти осторонь інших рослин і дати їй адаптуватися до умов в приміщенні. Особливу увагу в цей період потрібно звертати на нові листочки, де можуть завестися шкідники. Період адаптації становить приблизно 2 тижні. Після цього квітку можна поливати і виставляти на підвіконня ближче до гарного освітлення.

Від правильності догляду за орхідеєю залежить самопочуття квітки та її зовнішній вигляд. Сам собою догляд не складний, але вимагає виконання всіх правил. Насамперед необхідно:

 • дотримуватись правильного поливу;
 • вчасно вносити підживлення;
 • забезпечувати необхідне освітлення.

Поливають орхідеї як із нижнім, так і з верхнім поливом. Якщо ви вибрали техніку нижнього поливу, то для цього у ванну необхідно налити відстояну воду кімнатної температури. Після цього горщик з орхідеєю необхідно занурити у воду, щоб рівень води не доходив до верху на 1-2 см. У такому положенні залишаємо орхідею на кілька годин. Коли коріння повністю вбере вологу орхідею необхідно витягнути, почекати поки зайва вода стече і прибрати на звичайне для неї місце.

Техніка верхнього поливу полягає в наступному:

 • необхідно дрібним струменем поливати зверху субстрат, у якому знаходиться орхідея;
 • зайва вода через нижній отвір виливатиметься в кашпо, тому після поливу зайву воду необхідно буде злити.

Для поливу краще використовувати пульверизатор, яким необхідно обприскати на квітку. У даному випадку коріння краще вбиратиме вологу. Однак не варто його використовувати, якщо орхідея у вас стоїть на протягу або обдувається кондиціонером. В даному випадку обприскування повітряного коріння може призвести до переохолодження кореневої системи орхідеї.

Визначати час поливу можна за станом коріння:

 • насичений зелений колір говорить про те, що коріння ввібрало і містить в собі вологу;
 • злегка зелений і голубуватий відтінок вказує на те, що коріння просохло і їх час поливати;
 • жовтий і білий колір свідчить, що у коренях перебуває надлишок вологи;
 • коричневий відтінок коренів сигналізує про їх гнилий стан;
 • сірий колір показує, що коріння засохло.

Незважаючи на той факт, що орхідея дуже любить вологу, потрібно стежити за тим, щоб у корінні не було її надлишку, інакше вони поступово гнитимуть і псуватимуться. Тому поливати орхідею потрібно тоді, коли її коріння набуло блакитнуватого відтінку і це вказує на те, що рослина злегка просохла.

Здорове зростання квітки в першу чергу залежить від її пересадки та ємності, в якій росте квітка. Щоб для коріння було місце для зростання і рослина відчувала свободу необхідно підбирати горщик, який на кілька сантиметрів буде більшим за обсяг кореневої системи.

Здійснювати пересадку необхідно у той момент, коли орхідея не цвіте. Сама пересадка є стресовим моментом для квітки і якщо робити цей процес у період її цвітіння, то орхідея може скинути квіти. Якщо вам у подарунок презентували орхідею в квітучому стані, тоді зачекайте, поки квітки відцвітуть і тільки тоді здійснюйте пересадку квітки. Якщо Ви зважилися на пересадку квітки в момент її цвітіння, тоді необхідно робити це так, щоб не зачепити коріння. Пересадку орхідеї потрібно робити обов'язково, якщо ви помітили, що у неї зіпсувалися в деяких місцях коріння. В даному випадку це допоможе зупинити процес занепаду рослини. Для епіфітних орхідей потрібно підготувати повітряний субстрат. Найкраще купувати готові субстрати у магазині. Після пересадки в горщик саму ємність потрібно поставити в кашпо. Кашпо є не лише декоративним елементом, а й виконує певну функцію. Кашпо не дозволяє воді виливатися на стіл або підвіконня через горщик.

Переважна кількість видів орхідей є світлолюбними рослинами, тому їх необхідно встановлювати у місцях, де є рясна висвітлення. У період цвітіння орхідеї її можна встановлювати в трохи затінене місце. Коли період цвітіння проходить і орхідея скидає квіти, її необхідно поставити назад у добре освітлене місце. Однак це не повинно бути місце, на яке потрапляють прямі промені сонця. Саме освітлення сприяє розвитку та росту рослини, проте ставлячи квітку під прямі промені сонця рослина отримуватиме опіки і насамперед це стосується коренів та листя.

Вирощування орхідеї в температурному режимі від 18 до 20 градусів сприятиме продовженню процесу цвітіння. Якщо температурний режим буде вищим, то орхідея відцвіте швидше. Якщо при пересадці орхідеї ви помітили, що її коріння пошкоджене або в деяких місцях воно гниле, тоді її необхідно акуратно обрізати і продезінфікувати. Субстрат, який був у старому горщику, необхідно викинути. Не допускається його повторне використання. Все здорове листя орхідеї при пересадці необхідно добре змочити і протерти ганчіркою. Перед тим, як укладати в горщик у субстрат, необхідно на дно покласти дренаж. Для облаштування дренажної системи можна використовувати керамзит. Закриваючи коріння субстратом, не обов'язково вкривати його повністю.

У зимовий період у рослини спостерігається сповільнене зростання, а тому вона не так добре вбиратиме вологу. У холодні дні підживлення рослини здійснюється рідше, ніж улітку. Якщо ви розмістили квітку на підвіконні з північного боку, то вона в зимовий період страждатиме від нестачі освітлення. Щоб компенсувати нестачу світла, можна додатково встановити люмінесцентну лампу. Поливати рослини взимку необхідно за станом коріння або коли ви бачите, що пересох субстрат. У літній період орхідеї можуть витримувати температуру до 10 градусів, тому в спекотні дні ви можете виносити квітку на вулицю або ставити її на лоджії. Проте не всі види орхідей здатні переносити настільки низьку температуру. Тому перед тим як залишати її на ніч на вулиці переконайтеся, що нічна температура буде комфорту для вашої рослини.

 

Купити кімнатну орхідею в DonPion

В інтернет-каталозі нашого флористичного салону DonPion покупці можуть придбати різні види та сорти орхідеї. У нас покупці знайдуть незвичайні сорти, які відрізняються між собою відтінками та формою цвітіння. Серед великого вибору покупці можуть придбати такі орхідеї, як:

 • камбрія;
 • онцидіум;
 • фаленопсис;
 • дендробіум;
 • зигопеталум;
 • брасія;
 • інші.

У нас на сайті орхідеї продаються в горщиках та додатково до них ви можете підібрати гарні керамічні кашпо. Орхідея – це чудовий подарунок до вашого житлового простору або іншої людини. Якщо ви збираєтеся в гості і не знаєте, що подарувати, зверніть увагу на орхідею. Своєю красою вона здатна конкурувати з будь-яким букетом. Якщо ви хочете купити живу рослину з доставкою по Києву, звертайтесь до нас за покупкою.

читати все згорнути
Доставка квітів у всі райони Києва:
Доставка квітів в інші населені пункти: