Наверх ˄

Як доглядати за драценою

18.10.2023
Блог

Драцена користується великою популярністю серед любителів домашніх рослин. Це декоративно-листяна рослина, що володіє довгим вузьким листям, з яких формується пишна структура. Догляд за драценою не надто складний. Однак обов'язково необхідно виконувати всі рекомендації, щоб ця рослина радувала своїм свіжим листям і мала можливість вирости на повний зріст.

 

Підбір місця для драцени

Це теплолюбна рослина, а тому її краще виставляти на підвіконні, ближче до денного світла. При цьому горщик з рослиною краще ставити в тіні, щоб на листя не потрапляло пряме сонячне проміння. Тримайте цю квітку подалі від джерел тепла та протягів.

Завдяки своєму зовнішньому вигляду драцена притягує до себе погляд, а тому з декоративного погляду вигідно розташувати цю рослину на самому видному місці. Це може бути:

  • тумба;
  • журнальний столик;
  • підвіконня;
  • полиця;
  • спеціальна підставка для кімнатних рослин.

Якщо правильно позначити місце для цієї квітки, то у вашому інтер'єрі вона створить незвичайний та привабливий акцент.

 

 

Полив та вологість ґрунту

Купуючи цю рослину потрібно знати, як доглядати драцену, щоб рослина могла прижитися і відчувала себе комфортно в створених умовах. Насамперед потрібно подбати про правильний полив.

Драцена не відрізняється особливою стійкістю до пересихання, а тому необхідно стежити за тим, щоб у ґрунті завжди знаходилася волога. Якщо ви помітили, що ґрунт є ледь вологим, то саме час полити рослини.

Для поливу необхідно використовувати воду, яка була відстояна хоча б протягом доби. Поливати драцену необхідно на верхній шар ґрунту. Якщо налити воду в піддон, вона не дійде до верхньої частини ґрунту. У разі рослини не отримає необхідної вологи.

Вологи потребує не тільки ґрунт, а й листя самої рослини. Тому доцільно протирати листя вологою тканиною один раз на 2 тижні. За бажання можна освіжити рослину під холодним душем. В даному випадку сам ґрунт необхідно закрити целофановим пакетом.

Коли в рослини проходить вегетаційний період, поливати її потрібно рясно і без пропусків. Влітку рослину необхідно поливати приблизно один раз на добу. Якщо взимку у приміщенні трохи прохолодно, тоді здійснювати полив можна рідше. Незважаючи на той факт, що драцена любить вологість, не варто допускати застою води у ґрунті. Перед тим як поливати драцену не зайвим буде розпушити вічний верхній шар ґрунту.

Влітку драцена комфортно почувається при температурі в межах 18-25 градусів. У зимовий період у приміщенні може бути прохолодно, проте слід стежити, щоб температура не опускалась нижче 12 градусів.

 

Підживлення та добрива

Як доглядати драцену в горщику, щоб рослини отримувало все необхідне? Для цього потрібно подбати про своєчасне внесення в ґрунт підживлення. Вносити його в ґрунт необхідно в період вегетації, який триває з квітня та по вересень місяць. Підживлення додається в ґрунт із періодичністю один раз на 15 днів.

Для декоративно-листяних рослин у магазині можна підібрати добрива в рідкому чи гранульованому вигляді. Коли восени у рослини настає час спокою, то вносити добрива в ґрунт не варто.

 

Обрізка та формування куща

Драцена відноситься до тих рослин, які необхідно час від часу обрізати для формування правильної і красивої форми. Поєднувати цей процес найкраще з розмноженням.

Коли ви помітили, що ваш кущ починає втрачати свій декоративний зовнішній вигляд, настав час його трохи обрізати. Робити це також необхідно для того, щоб листя знаходилося не тільки на самій верхівці. Драцена може зростати до двох метрів і її ствол буде порожнім. Краще здійснити обрізку верхівку і на рослині з часом з'явиться більше листя на нижньому його рівні, що зробить рослину пишною та привабливою. Зрізану верхівку можна відразу вкорінювати і тим самим у вас вийде ще одна додаткова квітка.

 

Профілактики та боротьба з хворобами та шкідниками

Драцена виявляє хорошу стійкість до появи та впливу шкідників. Однак вона може стати об'єктом для розмноження:

  • попелиці;
  • щитівки;
  • трипси;
  • павутинного кліща.

Якщо нічого не робити, то драцена поступово почне скидати пошкоджене від шкідників листя. Тому на ранньому етапі появи шкідників слід їх позбутися. Зробити це можна за допомогою розчину мила. З його допомогою необхідно протирати стебла та листя. Для видалення кліща павутинного мильний розчин необхідно нагріти до температури близько 50 градусів. Після обробки милом слід також використовувати інсектицидний засіб.

 

Розмноження драцени

Розмноження можна здійснювати двома способами:

  1. Живцювання. Для цього зрізується верхівка рослини. Для кращого вкорінення зрізану частину необхідно помістити у воду, щоб біля зрізаного місця з'явилися відростки. Після появи корінців можна висаджувати в підготовлений або куплений ґрунт.
  2. Насіння. Протягом доби насіння драцени необхідно протримати у розчині цирконію чи іншої речовини для стимуляції росту. Температура розчину має становити близько 30 градусів. Висівати насіння необхідно у спеціальному ґрунті для пальм. Насіння необхідно полити та накрити склом або плівкою. Перші паростки вилізуть через 1-2 місяці. Тільки тоді можна прибирати верхнє укриття і починати полив та внесення підживлення. Пересаджувати рослини потрібно тоді, коли паростки досягли заввишки більше 50 мм.

Правильна посадка та догляд за драценою дозволять рослині швидко рости і досягти великого зросту, а правильне обрізання дозволить створити для рослини пишну та красиву форму.

 

Доставка квітів у всі райони Києва:
Доставка квітів в інші населені пункти: