Наверх ˄

Як доглядати за сукулентами

21.10.2023
Блог

Особливість сукулентів полягає в їх невеликому зростанні та високій стійкості до відсутності вологи. Ці рослини здатні запасати воду на тривалий період часу і тим самим привертають до себе увагу з боку людей, які не мають часу щодня доглядати кімнатні рослини. Догляд за сукулентами дуже простий, тому що вони не є вимогливими рослинами. Єдине, що для них необхідно забезпечити, то це максимальний доступ до сонячного світла. Тому їх краще виставляти на південній стороні.

 

Вибір правильного горщика та ґрунту

При виборі горщика для сукулентів слід звертати увагу на діаметр кореневої системи. Ще одна особливість сукулентів полягає в тому, що в одному горщику можна вирощувати відразу кілька видів, розміщуючи їх поряд один з одним.

Сукуленти можна висаджувати у горщики з невеликою глибиною. Однак варто взяти до уваги, що в таких ємностях земля швидше пересихатиме. Щоб правильно вибрати горщик із оптимальною висотою, необхідно врахувати розмір верхньої грані. Вона має бути в півтора рази меншою за глибину горщика. У ємності обов'язково має бути отвори для дренажу. Діаметр горщика підбирається відповідно до діаметра кореневої системи. Чим менший горщик буде в діаметрі, тим відповідно менше сукуленти зростатимуть.

Найкращим варіантом ґрунту для сукулентів є суміш, яка наполовину складається з твердого та наполовину з пористого складу. Найчастіше для створення ґрунту під висадку сукулентів використовують:

  • перліт;
  • торф'яний ґрунт;
  • кокосовий субстрат.

Якщо у вас немає часу для приготування власного ґрунту, ви можете придбати готовий варіант у магазині.

 

 

Освітлення та температурний режим

Як доглядати сукуленти, щоб вони відчували себе комфортно? Сукуленти не можуть нормально розвиватися та рости без сонячного світла. Якщо в інших рослин від надлишку сонячного світла може жовтіти і опадати листя, то сукуленти захищені від його надмірного впливу. Тому навіть найспекотніші літні дні не є перепоною для того, щоб виставити сукуленти на світло. Однак у спекотні дні варто затінити їх від попадання прямих променів сонця.

Горщики з сукулентами постійно необхідно тримати на підвіконні, де більше світла. Влітку їх можна виносити на балкон. Якщо сукуленти відчуватимуть нестачу світла, рослина можуть загинути. В осінньо-зимовий сезон сукуленти необхідно додатково підсвічувати за допомогою штучного освітлення.

Коли на вулиці прохолодно сукуленти можуть комфортно почуватися при температурному режимі від 13 до 15 градусів. При такій температурі сукуленти перебуватиме у природній сплячці і при цьому вони закладатимуть бруньки для майбутнього цвітіння.

У теплий час сукуленти добре почуваються при кімнатній температурі. Їх можна виносити на вулицю та залишати на ніч за умови, що температура не знижуватиметься нижче 18 градусів.

 

Полив та вологість

У прохолодну пору року сукуленти необхідно поливати один раз на півмісяця. Якщо в приміщенні підтримується температура нижче 15 градусів, полив можна здійснювати один раз на місяць. Так як сукуленти не є примхливими до регулярного поливу, то в теплу пору року їх можна поливати один раз на десять днів. Робити це можна навіть раз на два тижні. Все залежить від мікроклімату, що підтримується у вас вдома.

Полив здійснюється під корінець. Для цього необхідно використати відстояну воду кімнатної температури. Кожен вид сукуленту індивідуально споживає ту чи іншу кількість води. Тому щоб переконатися в тому, що рослина отримала необхідну кількість води, ґрунт має бути середнього рівня вологості. Оскільки рослини тривалий час можуть обходитися без води, то при поливі краще не долити води, ніж налити більше. Надмірна кількість води негативно впливатиме на рослину, тому що коренева система швидко загниватиме.

 

Правильне пересадження сукулентів

Пересаджувати сукуленти необхідно тоді, коли вони вже не поміщаються в горщику. Робити це потрібно раз на кілька років.

Для пересадки вибирається ґрунт, який відмінно пропускає повітря та вологу. На дно горщика потрібно насипати дренаж. Для цього можна використати:

  • керамзит;
  • биту цеглу;
  • деревне вугілля.

Діаметр горщика підбирається на 2-3 см ширше від діаметра попередньої ємності. Не варто підбирати горщик більше цих розмірів, тому що сукуленти ростуть дуже повільно. Важливо також розуміти, що рослини не будуть набирати зелену масу доти, поки коріння не розростеться по всьому простору горщика.

Як доглядати за сукулентами після покупки? Коли ви придбали сукуленти, пересаджувати їх можна через тиждень після того як ви їх купили. Найкращий час для пересадки сукулентів є весна та літо.

 

Обрізання та формування форми

Обрізати сукуленти необхідно тоді, коли вони витягнулися вгору. Робити це можна як для створення привабливішої форми, так і для розмноження. Найкраще це робити навесні. Зрізання потрібно робити гострим ножем, попередньо продезінфікувавши його.

 

Профілактика хвороб та шкідників

Найчастіше сукуленти страждають від таких шкідників як:

  • трипси;
  • кліщі;
  • борошнистий червець.

Для лікування та профілактики від цих шкідників використовують спеціальні інсектициди. Для боротьби з кліщами цього мало. Тож у магазині продаються акарициди. За рослинами необхідно правильно доглядати, щоб уникнути появи гнили або цвілі. Якщо на листі вже з'явилися ці дефекти, то уражену ділянку необхідно відрізати.

 

Доставка квітів у всі райони Києва:
Доставка квітів в інші населені пункти: