Наверх ˄

Як врятувати орхідею, якщо вона пропадає?

29.02.2024
Блог

Орхідея є примхливою рослиною, за якою необхідно встановити ретельний догляд. Якщо дотримуватися всіх правил, то догляд буде не настільки складним, а сама рослина подарує власнику свою красу, у вигляді чудових квітів, яких на одному стеблі може бути велика кількість.

Однак навіть незначне порушення графіка догляду може призвести до того, що зовнішній вигляд орхідеї занепаде. В даному випадку необхідно знати, як врятувати орхідею, щоб вона залишилася живою та відновила свою привабливість.

Орхідея може страждати від:

  • пересихання;
  • надлишку вологи;
  • дії прямих сонячних променів;
  • протягів;
  • захворювань.

Особливість цієї рослини полягає в тому, що навіть якщо здається, що вона засохла, її все одно можна відродити. Тому якщо ви на якийсь час забули про вашу кімнатну квітку і виявили, що листя зав'яло, а коріння пересохло або сильно погнило, то пам'ятайте, що при бажанні у вас є можливість відновити рослину.

 

 

Як відродити орхідею після того, як вона засохла?

Тропічне походження орхідеї вимагає, щоб у домашніх умовах підтримувалася підвищена вологість. Якщо цього не зробити, то квітка з часом почне засихати. Як реанімувати орхідею у цьому випадку? Необхідно діяти за таким алгоритмом:

  1. Видаляються засохлі частини рослини. В даному випадку рослина не витрачатиме енергію на те, щоб живити водою стебла, бутони та листя, які вже неможливо врятувати.
  2. Просохлий ґрунт необхідно добре полити водою і дати час, щоб стекли надлишки вологи. Якщо не дати воді стекти, то в ґрунті може накопичитися надлишок вологи, що також не є добре. Щоб вода добре стікала в горщику має бути отвір та дренажна система.
  3. Огляньте коріння. Коли рослина повністю гине, то її коріння стає сухим і білим. В даному випадку можливість врятувати квітку залишається тільки в тому випадку, якщо після поливу кінчики трохи позеленіли. Це означає, що квітка продовжує боротися за своє існування і її можна успішно реанімувати.
  4. Листя, що залишилося необхідно обприскати водою, щоб створити сприятливий рівень вологості для їх подальшої життєдіяльності.

Цього буде достатньо, щоб уже за кілька днів реанімація орхідеї пройшла успішно і рослина змогла повернути свій колишній вигляд. Однак при цьому не варто забути продовжити належний догляд за нею.

 

Як реанімувати в орхідеї сухе коріння?

У живій природі орхідеї живуть на деревах і їхня коренева система є відкритою. Рослина пристосувалася одержувати вологу через коріння з вологого повітря. Щось подібне необхідно зробити вдома, щоб коріння змогло отримати необхідну вологу та повернути собі здоровий стан.

Якщо ви не знаєте, як врятувати орхідею без коріння, тоді вам варто використовувати сфагнум. Це вологий мох, який разом із орхідеєю потрібно помістити у поліетиленовий пакет. Це дасть змогу створити парниковий ефект та досягти необхідного рівня вологості. Виконати це необхідно в наступній послідовності:

  • коріння видаляється за допомогою продезінфікованих лез секатора;
  • у ємність із теплою водою необхідно додати препарат для укорінення та замочити в ньому квітку на годину;
  • у пакет укладається сфагнум;
  • коренева система квітки обробляється фунгіцидом;
  • коріння рослини укладається в пакеті навпроти моху;
  • пакет герметично закривається і його необхідно поставити у добре освітлене та тепле місце, куди не проникають прямі промені сонця.

У такому стані рослину потрібно залишити на кілька тижнів, не розкриваючи пакет. Згодом на кінчиках почнуть з'являтися невеликі паростки. При їх появі рослина буде готова до того, щоб її пересаджували. Поки рослина знаходиться в пакеті, за нею необхідно стежити. Якщо на квітці з'являтимуться білі плями, то це сигналізуватиме про появу грибка. Якщо через кілька тижнів на коренях не з'явилося паростків, це означає, що вам не вдалося реанімувати квітку.

 

Як повернути до життя орхідею при надлишку вологи?

Незважаючи на той факт, що орхідеї люблять підвищену вологість, для їхнього коріння зайва волога є згубною. Тому якщо в горщику накопичуватиметься волога, то коріння гнитимуть. При поливі орхідеї потрібно дати можливість, щоб зайва вода стекла. Інакше листя жовкне і почне опадати.

Щоб вам не довелося думати над тим, як врятувати орхідею без листя, необхідно відразу вдаватися до її реанімації, як тільки ви помітили, що коренева система почала гнити. Для цього необхідно вдатися до серйозних заходів:

  1. Обережно квітку разом із кореневою системою потрібно дістати з горщика.
  2. Видаляються квітконоси, якщо вони присутні на стеблах. Це потрібно для того, щоб вони не забирали на себе енергію квітки. Адже всі сили рослина має спрямувати на своє відновлення.
  3. Пошкоджені елементи коренів, які почорніли, необхідно обрізати. Живі частини кореневої системи, які будуть мати білий та зелений відтінок необхідно залишити.
  4. Орхідею потрібно висадити в новий горщик, заздалегідь підготувавши правильний ґрунт. Субстрат має бути дренованим і пухким.
  5. У центрі горщика встановіть паличку, яка буде опорою для рослини.
  6. Залишити рослину без поливу протягом 1-2 днів.

Коли все це буде виконано, необхідно налагодити правильний догляд за орхідеєю і вона обов'язково відновить свій зовнішній вигляд і поверне свою життєву енергію.

 

Як відновити орхідею після хвороби?

Як реанімувати орхідею з млявим листям внаслідок різних захворювань? Спочатку потрібно зрозуміти причину, через яку орхідея захворіла. Найчастіше квітка страждає від надлишку поливу, і в результаті не поверхні листя починають з'являтися сліди від плісняви та грибків.

Коли рослина страждає від грибків, то її необхідно витягнути з вологого ґрунту і дати спокій без поливу протягом 10 днів. Якщо після цього рослина не прийде до тями, то потрібно буде видалити всі пошкоджені елементи. Після цього рослину деякий час потрібно поливати рідше, ніж зазвичай. Якщо на квітах було помічено плісняву, то пошкоджені зони необхідно обробити фунгіцидом. Щоб цього не траплялося надалі, потрібно подбати про те, щоб у приміщенні була гарна вентиляція.

 

Як реанімувати орхідею, яка втратила листя?

Коли квітка втратила листя, це говорить про те, що вона знаходиться в дуже поганому стані. Однак це не означає, що рослину не можна повернути до життя. Просто будуть потрібні радикальні методи. Потрібно буде обрізати всі квітконоси і залишити з них тільки нові.

Далі потрібно:

  • поставити рослину в тепле місце з великою кількістю світла;
  • помірно полити квітку;
  • забезпечити добрий дренаж;
  • внести у ґрунт засіб для зміцнення листя;
  • додати добриво для квітки.

Якщо точно повторити всі ці дії, то у вас залишається досить багато шансів, що ваша квітка відновить сили і незабаром знову поверне собі колишню красу.

 

Доставка квітів у всі райони Києва:
Доставка квітів в інші населені пункти: