Наверх ˄

Петунія: догляд за рослиною

20.03.2024
Блог

Завдяки своєму рясному цвітінню петунія завоювала любов серед багатьох квітникарів. Присутність квітки навіть на самій непоказній ділянці наповнить її яскравим і ніжним акцентом. Догляд за петунія досить простий, а тому з ними зможе впоратися навіть новачок.

 

 

Особливості посадки петунії

Перед тим, як зрозуміти, як доглядати петунію, потрібно ознайомитися зі способами висадки насіння. Для посадки в магазині варто вибрати хороше насіння. Воно може бути чистими або вкритим оболонкою. Квітникарі часто віддають перевагу саме другому варіанту, оскільки він має наступні переваги:

  • зручно висівати на потрібній відстані;
  • перед посадкою не потрібно замочувати;
  • таке насіння вже попередньо обробляють стимулятором росту, фунгіцидами та іншими засобами для швидкої появи сходів та захисту від шкідників.

Якщо ви хочете висаджувати рослини за допомогою розсади, садити насіння необхідно в проміжку від середини січня і до середини березня. Щоб були хороші сходи, потрібно забезпечити додаткове освітлення протягом 7-8 годин. Якщо у вас ранні сорти, вони почнуть цвісти через 2 місяці після появи сходів. Якщо ви вибрали пізні сорти, то вони почнуть цвісти через 3 місяці. Якщо ви висаджуєте насіння відразу у відкритий ґрунт, то робити це необхідно наприкінці травня, коли вже немає загрози появи нічних заморозків та встановилася тепла погода.

 

Вибір ємності для посадки

Висаджувати петунії можна в касети, вазони або торф'яні таблетки, які мають дренажні отвори, їх висота повинна бути не менше 10 см. Купуйте вироби з прозорими кришками, які допоможуть створити ефект парника. Перед посадкою ємність необхідно продезінфікувати за допомогою марганцівки.

Висаджувати насіння і рослини необхідно в поживний і легкий ґрунт, який має нейтральну кислотність. У магазині ви знайдете відповідні субстрати, які містять у собі всі необхідні макро- та мікроелементи. Купівля вже готової суміші забезпечить для вашої рослини оптимальні умови для сівби та зростання насіння.

Під час посадки субстрат потрібно помістити в ємність і добре його зволожити. Далі в ньому необхідно розкласти насіння і зверху накрити прозорою кришкою або обмотати плівкою. Поставити ємність із насінням необхідно в добре освітленому місці, де підтримується температура 23-25 градусів. При посадці зверху насіння субстратом не засипають, інакше воно може не прорости.

 

Освітлення, температура та полив

Як і для всіх рослин, догляд за петунією потребує вирощування рослини у певних умовах. Насамперед це стосується:

  • освітлення;
  • температури;
  • поливу.

Петунія відноситься до світлолюбних рослин, а тому її потрібно завжди висаджувати в тому місці, де багато світла. Якщо ви вирощуєте петунію для посадки в горщик у будинку, тоді вибирайте для її росту добре освітлені підвіконня.

При вирощуванні насіння важливо, щоб воно почало сходити при температурі 22-25 градусів. Якщо не дотримуватися цієї температури, то сходів може не з'явитися. Однак потрібно стежити за тим, щоб як тільки насіння зійшло, температурний режим для них необхідно поміняти. У денний час вони добре почуватимуться при кімнатній температурі, а в нічний час температура повинна відповідати 14-16 градусів.

Грунт, в якому знаходиться насіння, необхідно обприскувати один або два рази на день. Для цього необхідно використати слабкий розчин марганцівки. Обприскування здійснюється протягом першого тижня.

Коли насіння почало сходити, його потрібно поливати відстійною і м'якою водою, у якої температура буде на рівні 18-20 градусів. Здійснювати полив необхідно щодня. Робити це потрібно акуратно. Можна забезпечити крапельний спосіб за допомогою шприца або здійснювати полив через піддон.

 

 

Догляд за квітучою петунією

Трохи різні речі, як доглядати петунію в горщику, коли з'являються сходи і тоді, коли вона вже виросла і починає цвісти. Якщо це правильно робити, то рослина даруватиме достатком квіток. Щоб рослина мала велику зелену масу і багато квітів для неї потрібно забезпечити поживні речовини.

Для цього грунт необхідно змішувати зі спеціальними добривами, які мають тривалу дію. Саме вони протягом тривалого періоду часу забезпечуватимуть рослини необхідними мікроелементами та мінералами. З настанням літа рослину потрібно удобрювати за допомогою комплексних рідких засобів, які призначені саме для квітучих рослин. Ці добрива необхідно додавати у воду та вже цією водою здійснювати полив. Такий підхід дасть можливість збільшити цвітіння та підвищити насиченість листя.

Для гарного зростання петунія вимагає:

  • багато світла;
  • добре дренований ґрунт;
  • постійний полив.

Якщо рослини не буде отримувати достатньо води, воно почне швидко жовтіти. Якщо у вас петунія висаджена на балконі в ящику, довжина якого становить 80 см, то в спекотні дні для поливу вам знадобиться близько 4-6 л води.

Щоб не допустити появи хлорозу, вам необхідно у воду, яку ви використовуватимете для поливу петунії, додавати добрива із вмістом заліза. Якщо цього не зробити, то висока ймовірність того, що в середині літа її квіти почнуть жовтіти.

Коли квіти засохли або відцвіли, їх необхідно видаляти, щоб була можливість для появи нових бутонів. Довгі стебла можна вкорочувати для того, щоб формувати пишний кущ за рахунок створення та зростання бічних пагонів.

Петунія має дуже ніжні квіти, які можуть пошкодитись навіть від сильних літніх дощів. Тому якщо у вас квіти на вулиці під час дощу, їх необхідно заносити під укриття. Якщо з будь-яких причин ви не змогли занести їх у будинок при сильному дощі, то пошкоджені квітки потрібно видалити і на їхньому місці скоро виростуть нові.

 

Хвороби

При правильному та належному догляді ви можете бути практично впевнені в тому, що рослина не буде хворіти. Якщо ж у вас буде порушено режим поливу і рослина отримуватиме надмірну кількість вологи, то на стеблах і квітках почнуть з'являтися коричневі плями зі світлим відтінком, на яких з'являтиметься пухнастий наліт. Це також може статися при низькій температурі вирощування або від надлишку азоту. На рослині може з'явитися попелиця. У невеликій кількості вона легко видаляється за допомогою струменя води. Якщо шкідників вже багато, видалити їх вийде за допомогою спеціальних препаратів.

 

Доставка квітів у всі райони Києва:
Доставка квітів в інші населені пункти: