Наверх ˄

Весняні квіти України

24.03.2023
Блог

З наближенням закінчення зими люди все більше чекають на прихід весни. Кожному хочеться тепла та прогулянок на свіжому повітрі без зимового одягу. Першими ознаками настання весни є первоцвіти. Коли вони починають пробиватися із землі, це говорить про те, що вже скоро буде дуже тепло і зима потихеньку починає здавати свої позиції.

Весняні квіти потрібні не тільки для того, щоб стати провісником весни та порадувати своїм цвітінням. Вони виконують важливу роль в екосистемі. Коли ранні комахи прокидаються від зимової сплячки, вони шукають первоцвіти, щоб зібрати з них пилок і нектар. Таким чином, квіти є для них їжею. На них сідають бджоли та метелики, а також інші комахи-запилювачі. Якщо комахи не матимуть змоги знайти ці квіти, то вони не зможуть запилити ранні культури. Тому садівництво безпосередньо залежить від того, скільки ростиме первоцвітів на місцевості, щоб отримати добрий урожай.

 

Найпопулярніші первоцвіти в Україні

Україна має відповідний клімат для росту на її території великої кількості первоцвітів. З них виходять чудові букети весняних квітів. Серед найпопулярніших та всім знайомих квітів необхідно виділити кілька найбільш значущих.

 

 

Проліски

Кожен знає, що першими з-під снігу пробиваються проліски. Офіційна назва цієї рослини - галантус. Він виступає символом надії у європейській культурі. Вони цвітуть упродовж цілого місяця, легко переносять морози та різкі перепади температур. Добре ростуть під фруктовими деревами та чагарниками. У природі існує 18 видів.

Розсаджувати проліски можна щороку. Робити це самостійно можна шляхом поділу цибулин у період закінчення їх цвітіння. Для цього достатньо посадити цибулину на глибину в 5 см. У природі цю роль виконують мурахи, які розносять насіння пролісків. Вони невибагливі у догляді, оскільки ростуть у період, коли розтанув сніг і в землі є ще волога. Тому вони не вимагають поливу. В Україні проліски у великій кількості ростуть у Карпатах. Їх також можна зустріти у середній та північній частині України.

 

Нарциси

У природі можна знайти близько 60 видів нарцисів. До нас вони прийшли з південних широт Євразії, де їхнє природне довкілля. Також вони рясно ростуть біля Середземного моря. У природі зустрічаються нарциси білого та жовтого кольору. Рідко можна зустріти рослини одразу двох кольорів. Під час цвітіння їх бутони розкриваються завширшки на 2-10 см. У висоту вони можуть досягати від 10 до 50 см.

У різних Європейських країнах нарциси символізували нев'янучу любов. Завдяки своєму привабливому аромату рослини використовували у парфумерії. У Китаї ці квіти дуже шанують напередодні святкування Нового року, а у Великій Британії нарциси люблять більше ніж троянди. Цибулини нарцисів мають лікувальні властивості.

Розмножувати нарциси можна лусочками, цибулинами чи насінням. Доглядати їх необхідно регулярно. Однак для цього не потрібно багато часу. Їх потрібно висаджувати під відкритими променями сонця в пухкий і багатий на поживні речовини ґрунт. Ці квіти люблять вологу, а тому їх необхідно рясно поливати.

Нарциси ростуть по всій території України. У північних широтах їх не потрібно особливо доглядати, оскільки після танення снігу, вони одразу йдуть у активний ріст і беруть необхідну вологу із землі. У південних областях вони вимагають поливу в момент, коли відбувається формування бутонів та цвітіння. Важливо стежити, щоб у ґрунті не утворився надлишок вологи, так як це може призвести до гниття цибулин. Після закінчення цвітіння квіти потрібно буде ще поливати та розпушувати грядку протягом 20 днів.

 

Тюльпани

Широке поширення тюльпани набули у Нідерландах, звідки вони у масовому масштабі привозяться на продаж. Проте споконвічна їхня батьківщина – Афганістан та Близький Схід. Вони також широко поширені у Китаї та Ірані. Налічується близько 100 видів тюльпанів та ще велика кількість гібридів. Всі рослини схожі між собою такими особливостями:

  • діаметр цибулини становить приблизно 3 см;
  • листя зелено-блакитного кольору з довжиною до 10 см і шириною до 3 см;
  • суцвіття мають форму дзвона і можуть бути пофарбовані в білий, рожевий, червоний, оранжевий та інші кольори.

Тюльпани розкриваються навесні та у зрізаному вигляді можуть простояти у будинку протягом 10 днів. При цьому за ними потрібно доглядати, щоб листя не опало передчасно. Вирощувати тюльпани можна в горщику на підвіконні або на садовій ділянці. Садити їх необхідно в сонячному місці в піщаний та легкий ґрунт. Під впливом великої кількості вологи цибулини гнитимуть. Тому поливати тюльпани необхідно 1-2 рази на тиждень у посушливий період. Цвітуть рослини з середини квітня та до середини травня. У великій кількості їх можна побачити у дендропарку Кропивницького та у селищі Любимівка на Херсонщині.

 

Іриси

У природі налічується близько 700 видів ірисів. Вони поширені по всій планеті, тому їх можна побачити практично в кожній країні. Цвітуть іриси на високій тонкій ніжці. Їхнє забарвлення може бути:

  • білим;
  • блакитним;
  • бордовим;
  • фіолетовим;
  • помаранчевий;
  • іншим.

Деякі іриси можуть мати на своєму листі волосинки. При посадці кореневища необхідно посадити в землю таким чином, щоб воно трохи виглядало з-під землі. На зимовий період їх краще присипати ґрунтом чи торфом, щоб вони не загинули від низьких температур. Підживлювати рослини потрібно рідким мінеральним добривом. Для цієї рослини не підійдуть органічні добрива. Пересаджувати іриси потрібно після їхнього цвітіння. Для цього потрібно вибрати сонячне місце, де менше протягів.

 

Гіацинти

Гарно на садовій ділянці виглядають гіацинти. Щоб виростити їх здоровими та красивими необхідно:

  • провести висадку в ґрунт у вересні або жовтні;
  • місце для посадки вибирається із максимальним доступом сонячного світла;
  • садять у пухкому ґрунті з кислотністю не нижче 6,5, який добре пропускає вологу;
  • коли сильна посуха поливати рослини потрібно таким чином, щоб волога проникла в землю на 20 см;
  • підживлення потрібно вносити у ґрунт тричі на рік.

За гіацинтами потрібен догляд для захисту від попелиці, трипсів, капустянки та інших шкідників.

 

Жоржини

Щоб на садовій ділянці жоржини радували вас у всій своїй красі, вам необхідно правильно зробити висадку та встановити за ними належний догляд. При посадці поділяють цибулини таким чином, щоб на ній залишалося 2 паростки та 3-4 бульби. При посадці потрібно одразу вкопувати в землю кілочки, інакше потім ними можна буде пошкодити кореневу систему.

Посадку необхідно здійснювати у добре освітленому місці. Дуже погано, якщо на ділянці близько залягатимуть ґрунтові води. Висадку потрібно робити у період із травня по червень. Готувати ґрунт бажано ще взимку. Потрібно її перекопати та внести компост.

Жоржини дуже примхливі, а тому вимагають від садівника пильної уваги. У них потрібно видаляти зайві пагони та стебла підв'язувати, щоб їх не зламало вітром. Їх необхідно регулярно поливати та підгодовувати. Після посадки перше підживлення потрібно робити вже на 2 тижні. У якості добрива можна використовувати компост та органіку.

 

Флокси

Флокси можуть відрізнятися один від одного залежно від кліматичних умов, у яких вони ростуть. Діаметр їх квітів становить 2-4 см. Вони ростуть цілими суцвіттями. В одному суцвітті може бути до 90 квіток. При правильному догляді квіти можуть тішити своїм цвітінням з весни та до пізньої осені.

Деякі бояться вирощувати флокси в ґрунті з насіння, боячись заморозків. Тому спочатку вони вирощують розсаду. Насіння потрібно садити у березні. Після першого тижня вже можна буде побачити перші сходи. Для них потрібно забезпечити велику кількість світла та достатній полив. Через 2-3 тижні, коли з'явилися сходи, необхідно провести пікірування. У перші кілька днів після пікірування рослини потрібно вкривати від сонячного світла. Поки розсада знаходиться в будинку в ґрунт, можна внести мінеральні добрива. У ґрунт рослини висаджуються у травні. Для них потрібно забезпечити хороший полив, щоб флокси виросли міцними та здоровими.

Усі первоцвіти, які проростають в Україні, використовуються на весільних та святкових заходах як декоративні прикраси чи подарунки. Їх у великій кількості можна побачити на ділянках, де люди люблять розсаджувати квіти та облаштують ландшафтний дизайн. Букети з первоцвітів дуже популярні в період їх цвітіння. Адже вони несуть у собі тепло, турботу та кохання.

 

Доставка квітів у всі райони Києва:
Доставка квітів в інші населені пункти: