Наверх ˄

Види півоній

22.10.2023
Блог

Півонії відносяться до багаторічних рослин, які мають пишну форму бутону. Вони мають стійкий аромат, який нічим не поступається запаху троянд. Існує велика кількість сортів півонія, які відрізняються між собою за кольором, розміром, формою пелюсток та іншими ознаками. Півонії користується великою популярністю як садові культури і квіти для створення красивих і об'ємних букетів. У продажу можна побачити різноманітні сорти півонії, які продаються за доступною вартістю.

 

Класифікація півонії

Налічується понад 4 тисячі різновидів півонії. Умовно їх можна поділити на три великі групи:

  • трав'янисті;
  • деревоподібні;
  • ІТО-піони.

 

 

Кожна з цих груп має підгрупи. Трав'янисті півонії мають потовщене коріння. Це багаторічні рослини, що ховають нирки під землею. Коли минає період вегетації, верхня частина півонії засихає, а з кореневища виростають нові квіти.

Трав'янисті півонії класифікуються за формою квітки на:

  • махрові;
  • немахрові;
  • напівмахрові;
  • японські;
  • анемоноподібні.

Залежно від того, які види півонії знаходяться перед вами, пелюстки їх можуть розташовуватися в кілька рядів і мати махрову структуру.

Відмінність деревоподібних півонії відрізняється в їх високому зростанні. Деякі рослини можуть досягати у висоту до 2 м. Вони мають товсті та вертикальні стебла. З кожним роком ці рослини все більше розростаються, і у них виходить більше квіток. Один бутон може становити діаметром до 20 см.

ІТО-піони є результатом селекції. Вони названі так на честь їхнього творця Тоічі Іто. Такі півонії являють собою гібриди і вони мають невеликий зріст і прямі стебла. Вони відрізняються високою стійкістю до морозу та є невибагливими у догляді. Їхні квітки можуть бути махровими, а ступінь махровості залежить від віку. У цих півонії частини бутонів можуть бути одночасно різного кольору.

Залежно від часу цвітіння півонії поділяються на:

  • ранні – починають цвісти на початку червня;
  • середні – починають цвісти у другій половині червня;
  • пізні – цвітуть на початку липня.

По висоті куща півонії класифікуються на:

  • паркові – садять на клумбах та квітниках;
  • зрізувальні – тривалий час можуть стояти у вазі і мають привабливий аромат, а тому використовуються для створення букетів;
  • універсальні – їх садять у клумбах, а також використовуються для створення квіткових композицій.

 

Декоративні садові півонії

Різновид півонії включає декоративні сорти, які відрізняються ніжним забарвленням та стійкістю до впливу зовнішніх факторів. Ці рослини мають багате джерело пилку, яке притягує до себе велику кількість комах. Вони утворюються бічні бутони, які забезпечують тривале цвітіння півоній. Пелюстки бутону мають округлу і широку форму. Декоративні сорти ростуть кущами, які не розвалюються. Їхні стебла мають багате і здорове листя темно-зеленого кольору.

Декоративні садові півонії були отримані в результаті схрещування диких півонії. У садових магазинах можна побачити велику кількість різних сортів, які привертають до себе увагу пишними формами та різноманітними відтінками.

 

Дикі види півонії

У дикій природі можна зустріти багаторічні рослини, які відмерзають на зиму і проростають навесні з кореня. Ці півонії мають раннє цвітіння і мають просту форму квітки. Багато з них рідко де росте, а тому вони знаходяться під охороною держави.

До диких сортів належать:

  • кавказька;
  • Віттмана;
  • тонколистий;
  • молочноквітковий.

Одними з найпоширеніших вважаються молочноквіткові півонії. Їх у великій кількості раніше вирощували наші пращури на своїх ділянках. Вони мають різні форми та відрізняються різним часом цвітіння. Перед покупкою краще детально вивчити той вид півонії, який ви хочете придбати. Види півонії на фото з назвами дозволять запам'ятати їх назви та зовнішній вигляд. При покупці на ринку придбати потрібні вам сорти, а не ті, які вам можуть підсунути продавці.

 

Догляд та вирощування півоній

Найкращим часом для посадки півонії вважається осінній сезон. Коли чагарники півонії досягають віку 4-6 років, їх розмножують шляхом розподілу. Якщо виконувати це після того, як спала літня спека, то кущі найкраще притискатимуться.

З приходом весни необхідно почати догляд за півонії. Потрібно прибрати утеплювальні матеріали і внести в ґрунт перше підживлення. Робиться це у березні, навіть якщо на землі ще лежить сніг. Як підживлення можна використовувати 30 грам аміачної селітри. Саме стільки потрібно на один кущ. Коли прибрали утеплювальні матеріали, ґрунт необхідно розпушити, а на свіже місце потрібно покласти торф чи перегній.

З настанням теплих днів у травні поливати кущі півонії необхідно один раз на тиждень. Для поливу за раз потрібно використовувати три відра води. Можна здійснювати друге підживлення додає такі елементи як:

  • суперфосфат;
  • азот;
  • калій.

З настанням літа та спекотних днів полив можна збільшити до 2 разів на тиждень. Щоб основні квіти росли великими, потрібно виглядати бічні бутони та видаляти їх. Деякі види півонії можуть зростати до 2 метрів. Тому щоб пагони не хилилися, їх потрібно додатково зміцнювати підпірками. Коли півонії перецвіли, їх пагони можна видалити. У цей період не зайвим оглянути кущ на наявність захворювань. У разі їх виявлення необхідно провести обробку. Коли півонії перецвіли вноситься друге підживлення, в яке входить фосфор і калій.

З приходом осені листя півонії починає жовтіти. У цей час потрібно приступати до обрізки листя та пагонів, які рекомендується спалити. Під кущ можна додати кісткового борошна та трохи золи. Для підготовки кущів до зимівлі необхідно провести мульчування, щоб утеплити кореневище.

Купуючи букет з півонії необхідно для тривалого збереження їхньої свіжості підрізати стебла, перш ніж квіти ставити у воду. Також необхідно видалити зайве листя. Вазу поставити необхідно подалі від джерел тепла та прямих променів сонця. Вона має бути просторою. Для збереження свіжості необхідно регулярно змінювати воду. У момент коли змінюється вода стебла, знову потрібно злегка підрізати. Перші пересохлі бутони необхідно зрізати, щоб вони не мали негативного впливу на ті, які ще вціліли.

 

Доставка квітів у всі райони Києва:
Доставка квітів в інші населені пункти: