Алое має різні цілющі властивості, а тому його часто можна побачити практично в кожному будинку. Воно добре допомагає від опіків і часто використовується для приготування масок, які омолоджують шкіру. Незважаючи на те, що своїм походженням рослина корінням сягає Африки і має високу стійкість до посухи, необхідно знати, як доглядати алое, щоб воно було здоровим і не загинуло. Робиться це досить просто, так як квітка є не вибагливою у догляді.
Освітлення
Алое вера відноситься до рослин, які люблять гарне освітлення. Тому найкраще вирощувати його на південній стороні. Завдяки своїм м'ясистим пластинам рослині не страшні прямі промені сонця. У зимовий період часу, коли день скорочується, квітці може знадобитися додаткове освітлення. Для цього можна використовувати лампи денного світла.
Температурний режим
Незважаючи на те, що рослина має високу стійкість до відсутності вологи, необхідно знати, як доглядати за алое вера і за якої температури її можна вирощувати. У літній період рослина добре почувається при кімнатній температурі. У цей час алое можна виносити на свіже повітря. Однак для цього необхідно підібрати місце, де не буде опадів. Якщо ви вирішили, що влітку рослина залишиться вдома, приміщення необхідно регулярно провітрювати. Взимку рослина перебуває у стані спокою. Щоб забезпечити на цей період квітки нормальне існування, її потрібно перемістити в приміщення, де температура знаходиться нижче 14 градусів. Якщо вирощувати квітку далі за кімнатної температури, то взимку кущ почне витягуватися вгору, тому що для нього буде достатньо тепла, але мало освітлення.
Як поливати алое
Під час вегетаційного періоду поливати рослину необхідно тоді, коли грунт почне просихати. Догляд за алое у холодний сезон року спрощується. У зимовий період полив рекомендується скорочувати. Регулярність повинна бути такою, щоб земляна грудка у рослини не пересихала. Коли ви здійснюєте верхній полив, необхідно стежити за тим, щоб вода не потрапляла в розетку. Знаходження вологи в розетці може призвести до того, що:
- ствол почне загнивати;
- на листі почнуть з'являтися коричневі плями;
- рослина загине.
Квітку не потрібно додатково обприскувати з пульверизатора, тому що алое здатне рости за будь-якої вологості повітря.
Період цвітіння та добриво
У зимовий період алое необхідно тримати в прохолодному приміщенні і дати йому спокій для того, щоб воно могло зацвісти. Крім прохолоди для рослини також необхідно забезпечити тривалість світлового дня. Тому взимку обов'язково використовуйте додаткове освітлення, якщо хочете, щоб кущ у вас зацвів. Однак для більшості людей у домашніх умовах забезпечити температуру нижче 14 градусів не завжди вдається. Тому деякі люди навіть не підозрюють, що рослина може цвісти.
Підгодовувати рослину необхідно в теплий період, який триває з середини весни та до початку осені. Вносити добрива в ґрунт необхідно один раз на місяць. У стані спокою, в якому кущ перебуває протягом зимового періоду, добрива вносити не потрібно.
Коли коренева система алое сильно розростається і їй стає тісно в старій ємності, потрібно здійснювати пересадку в більш ємний горщик. Для цього підбирається ємність на кілька сантиметрів більше. Для посадки вибирається субстрат, який містить листяний і дерновий ґрунт, а також пісок. У ґрунт можна додати трохи деревного вугілля, щоб він став більш пухким. Молоді кущі алое пересаджують один раз на 2 роки. Дорослі кущі потребують пересадки один раз на 4 роки.
Розмноження
Алое можна вирощувати насінням і пагонами. Якщо деякі рослини досить складно виростити з насіння, то з алое досягти позитивного результату досить легко. Для цього необхідно:
- на дні ємності укладається дренажний шар;
- зверху дренажу укладається піщана суміш;
- у неї висипають насіння.
Процес посадки насіння здійснюється у перші дні весни чи наприкінці зими. Щоб насіння добре росло для нього потрібно гарне зрошення. Також необхідно забезпечити постійне провітрювання. Горщик із насінням потрібно сховати від прямих променів сонця та підтримувати в приміщенні температуру близько 20 градусів. Висадку насіння на постійне місце здійснюють після закінчення одного місяця.
На новому місці вони зростатимуть до 3-х місяців, а потім їх потрібно знову пересаджувати у нову ємність. Після чого їх треба доглядати як дорослі кущі.
Щоб розмножити алое пагонами, потрібно використовувати таку саму суміш як і для насіння. Наприкінці весни або на початку літа необхідно відокремити молоді пагони, що знаходяться біля коріння. Їх необхідно висадити в окрему ємність. У ній пагони пустять коріння і далі їх можна буде пересадити в окрему ємність і почати догляд.
Хвороби та шкідники
В основному хвороби у алое вера з'являються при нестачі правильного догляду. Якщо у рослини листя починає блякнути і стає млявим, то до цього швидше за все привели часті поливи. Часто люди поливають квітку, у якої ґрунт ще не встиг пересохнути. Також причиною такого стану може бути неправильно підібраний субстрат.
Коли пагони витягуються дуже сильно, це говорить про недолік освітлення. В даному випадку рослина втрачатиме свою декоративність. У цьому випадку вам необхідно поставити кущ у освітлене місце, а в зимовий період підсвічувати за допомогою денної лампи.
Поява гнилі в корінні і на пагонах є результатом рясного поливу. Не допускайте, щоб вода потрапляла в розетку і тоді ви зможете уникнути гнилі в пагонах. Процес загнивання прискорюватиметься, якщо в приміщенні буде прохолодно. Якщо кінчики пластин стали коричневими, то, швидше за все, ви рідко поливаєте квітку і в приміщенні знаходиться дуже сухе повітря. Постійні протяги та сильний холод можуть призвести до того, що на поверхні пластин з'являтимуться темні плями.
Якщо неправильно доглядати квітку, то на її листі скоро почнуть з'являтися різні шкідники у вигляді:
- попелиці;
- щитовидки;
- борошнистих черв'яків;
- павутинних кліщів.
Алое вера є досить невибагливою квіткою, яку зможуть доглядати навіть новачки. Однак не варто думати про те, що ви можете довго залишати рослини без догляду. Незважаючи на його високу витривалість, алое втратить свій декоративний вигляд, якщо йому не приділяти уваги.