Наверх ˄

Цикламен: як доглядати?

26.08.2024
Блог

Цикламен є дивовижною і привабливою рослиною. Її особливість полягає в тому, що вона тішить своїм цвітінням в осінньо-зимовий період. Однак щоб цього досягти, потрібно знати, як доглядати цикламен. Адже для здорового стану та рясного цвітіння потрібно забезпечити правильні умови для існування.

Якщо знехтувати правилами догляду за цикламеном, це може обернутися тим, що рослина втратить свою зовнішню привабливість або зовсім загине. Правильний та регулярний догляд є запорукою яскравого цвітіння, а тому не варто порушувати основні правила.

 

 

Полив та вологість

Догляд за цикламеном після покупки починається із встановлення режиму поливу. Його необхідно здійснювати за допомогою відстояної води. Якщо там, де ви проживаєте, вода занадто жорстка, то краще використовувати дистильовану воду. Температура води має бути на пару градусів нижчою, ніж температура в приміщенні. Важливо поливати рослини так, щоб грунт не був сильно перезволоженим, але і не був сухим. Поливати необхідно воду на грунт таким чином, щоб вона не торкалася бульб і бутонів. Якщо вода потраплятиме на ці місця, то вони незабаром почнуть гнити. Найкраще поливати рослину через піддон. У період спокою, який починається влітку, полив зменшується. Збільшити частоту поливу необхідно з настанням осені.

Купівля цикламена та догляд за ним має супроводжуватися підтриманням оптимальної вологості у приміщенні. Якщо показник занадто маленький, можна додатково розприскувати воду через пульверизатор. Робити це можна, поки не з'являться бутони.

 

Температура та освітлення

Здоровий стан рослини безпосередньо зв’язаний з тим, де її розмістити. Догляд за цикламеном влітку передбачає, що рослина має отримувати багато світла, але при цьому не повинна стояти під прямими променями сонця. Найкращий варіант – це встановлення рослини на підвіконні у затемненій ділянці. Для цього добре підходять підвіконня на вікнах, які виходять на східну чи західну сторону.

Коли рослина цвіте, у приміщенні має підтримуватись температура 10-14 градусів. Догляд за цикламеном після цвітіння передбачає, що температура у приміщенні має не перевищувати 25 градусів. У цей період рослина перебуває у стані спокою і краще її утримувати у затіненому місці.

 

Основні хвороби

Якщо догляд за кімнатним цикламеном налагоджений правильно, то рослина практично не буде схильна до різних хвороб. Якщо в горщику почнеться перезволожуватись ґрунт, то можуть виникнути проблеми із загниванням цибулини. При рясному поливі може з'явитися павутинний кліщ. Це шкідник, який може послабити імунітет рослини.

Якщо ви помітили, що у вашої квітки почало жовтіти листя, то це перша ознака того, що ви не дотримуєтеся правил догляду за квіткою цикламен. Можливо, порушено режим поливу або висока температура в кімнаті. Важливо також відзначити, що невелике пожовтіння у листя може траплятися після завершення процесу цвітіння. Це означає, що рослина переходить у стан спокою і хвилюватися тут нема про що. У період цвітіння рослина може бути уражена ґрунтовим грибком. В даному випадку квітконоси будуть сухі та почнуть деформуватися. Процес цвітіння може зупинитись. Уражене листя потрібно прибрати і правильно відрегулювати режим поливу, встановивши в приміщенні оптимальну вологість. Додатково квітку потрібно обробити фунгіцидами.

 

Доставка квітів у всі райони Києва:
Доставка квітів в інші населені пункти: