Наверх ˄

Хвороби фікуса

27.07.2024
Блог

Фікуси це кімнатні рослини, які користуються великою популярністю. Вони невибагливі у своєму догляді і привертають до себе увагу за рахунок насиченого зеленого листя. Якщо створити не правильний мікроклімат для даної рослини, вона в певний момент може почати страждати від різних захворювань. Якщо вам вдасться своєчасно розпізнати хвороби фікуса, то ви зможете вжити ефективних заходів щодо відновлення життєдіяльності рослини для того, щоб вона набула знову здорового вигляду.

 

 

Фікус скидає листя

Розглядаючи хвороби фікуса Бенджаміна, в першу чергу необхідно розглянути момент скидання листя. Це може статися тоді, коли рослини знаходяться в таких умовах:

  • низька вологість;
  • протяги;
  • перепади температур;
  • перебої з поливом;
  • зрошення холодною водою;
  • недостатня кількість світла.

Це рослина, яка любить вологе повітря і не переносить протяги. Воно дуже різко реагують на перепади температур і потребує регулярного поливу. Рослини дуже сильно реагують, коли ґрунт сухий. Однак для поливу необхідно використовувати воду кімнатної температури. Якщо не дотримуватися цих правил, то ви ризикуєте тим, що ваша рослина почне швидко скидати листя. Щоб уникнути цієї хвороби фікусів, важливо також забезпечити їм рівномірне надходження розсіяного світла. При цьому не варто ставити рослину під прямі промені сонця, так як на листі залишатимуться опіки.

 

Поява вкраплень

Якщо ви помітили на листі жовті вкраплення, це може означати, що рослина заражена павутинним кліщем. Даний шкідник починає харчуватися соком з листя, що призводить до падіння імунітету рослини. Як тільки ви помітили жовті цятки на листі, вам необхідно приготувати розчин з мила та тютюнового пилу. Для цього вам знадобиться взяти 200 г тютюнового пилу та розбавити його на 10 літрів води. Коли цей розчин настоїться, потрібно додати 40 г мила. В результаті вийде засіб, за допомогою якого потрібно протерти листя. Виконавши обробку, розчин за дві години потрібно змити теплою водою.

 

Поява плям і точок

Вивчаючи хвороби фікуса та їх лікування важливо згадати той момент, що на листі можуть з'являтися крапки та плями, що є ознакою поширення грибка. Щоб позбавитися цього захворювання, потрібно в мильно-тютюновий розчин додати спирту. За допомогою цього розчину необхідно обробити листя і потім змити його.

Поява сажевого грибка безпосередньо провокується появою щитівки. Це шкідник, який залишає після себе на листі липкі рештки своєї життєдіяльності. Таким чином, створюється благотворне середовище для появи та розмноження грибка. Як тільки щитівки з'являться на вашій рослині, вони відразу почнуть відкладати личинки, які харчуються клітинним соком. Вони будуть завдавати сильної шкоди культурі. Якщо ви виявили цього шкідника, з ним відразу необхідно боротися. Якщо не вживати жодних заходів, то може постраждати не тільки сам фікус, але й рослини, що знаходяться поруч, оскільки щитівки можуть переміщатися з однієї рослини на іншу. Виявити шкідників можна, якщо ви придивлятиметеся до листя.

При боротьбі зі щитівками можна придбати різноманітні хімічні препарати. Якщо щитівка розмножиться дуже сильно, як правило, одного обприскування буде недостатньо. Тому провести повторну обробку потрібно приблизно за 10 днів.

Використовувати народні методи рекомендується тільки тоді, коли щитівки починають з'являтися на рослині. Як тільки ви помітили перші сліди шкідників, відразу приступіть до обробки. Для очищення листя можна використовувати ватяні тампони, які потрібно буде змочувати у спирті. В кінці можна використовувати зубну щітку, яка допоможе прибрати шкідників, що залишилися. Через 2 тижні необхідно оглянути рослини та при виявленні шкідників повторити обробку.

Якщо ви не хочете, щоб рослини страждали від різних захворювань, вам необхідно у приміщенні створити сприятливі умови для росту. Також слід періодично фікус оглядати на шкідників. Потрібно розуміти, що рослина може заразитися від них у той момент, коли до будинку були принесені інші рослини або поставлені букети квітів, що поруч зрізали.

Також фікуси можуть страждати від борошнистого червця. Він може ховатися у листових пазухах. Позбавляються його ручним способом і за рахунок обробки мильним розчином. При сильному зараженні необхідно використовувати хімічні засоби, які можна придбати у магазині.

 

Що буде з фікусом при надмірному поливанні

Якщо рослину надмірно поливати, вона може страждати від водянки. У цьому випадку ви помітите, що на листочках утворюються невеликі пробки. Тому потрібно зрізати уражене листя. При надмірному поливі також може страждати коренева система. Тому ретельно стежте, щоб вода не застоювалася в субстраті.

При підвищеній вологості на звороті листка можуть з'являтися крапки. Якщо нічого не робити, рослина може загинути. В даному випадку хворе листя потрібно видалити і обробити від грибків. У цей період бажано зменшити полив та добре провітрювати кімнату.

При підвищеній волозі і температурі вражати листя і стебло може сіра пліснява. Щоб запобігти розмноженню цвілі, пошкоджені ділянки необхідно зрізати.

Щоб не допустити захворювання фікусів вам необхідно:

  • оглядати рослини на наявність шкідників;
  • прибирати сухі та пошкоджені гілки;
  • своєчасно вносити добрива;
  • виконувати полив за допомогою відстійної води кімнатної температури;
  • тримати рослину далі від протягів.

Щоб не допустити розмноження плісняви, грибків та поява шкідників, також необхідно регулярно чистити горщики та піддони і за можливості варто дезінфікувати ґрунт за допомогою марганцівки.

 

Доставка квітів у всі райони Києва:
Доставка квітів в інші населені пункти: