Бегонія є привабливою рослиною, яка може стати яскравою прикрасою будь-якого інтер'єру. Вони представлені великою кількістю сортів і відрізняються між собою розмірами та формою листя, а також відтінками суцвіть. Якщо знати, як доглядати бегонію, то у вас практично не виникне жодних проблем з вирощуванням цієї рослини на підвіконні. Адже ця рослина є невибагливою і чудово приживається у кімнатних умовах.
Основні правила
Догляд за бегонією дозволить вам насолоджуватися її чудовим цвітінням, починаючи з травня та по листопад. Особливий ефект мають рослини, які цвітуть бутонами з червоним відтінком.
Правильний догляд за бігонією після покупки передбачає виконання наступних рекомендацій:
- Для рослини необхідно визначити одне місце і найкраще квітку часто не переставляти. Для постійного місця виберіть добре освітлену ділянку, на яку не потрапляють прямі промені сонця. Найкращим варіантом для розміщення горщика з квіткою є підвіконня, що виходить на західну та східну сторону.
- Догляд за бігоніями в домашніх умовах передбачає оптимальну кількість світла. Особливо це важливо, коли починається період цвітіння.
- Найкраща температура для вирощування бегоній 18 градусів. Однак вони мають високу стійкість і переносять спекотні літні дні.
- Так як це тропічна рослина, вона любить підвищену вологість. Однак не варто дуже часто обприскувати рослину з пульверизатора, оскільки зайва волога, яка потраплятиме на листя, призведе до того, що на них утворюватимуться плями.
- Догляд за бігонією взимку має враховувати вологість повітря. Якщо взимку рослина страждає від сухого повітря, ви можете поставити піддон, у якому буде насипаний керамзит. Його необхідно постійно змочувати і таким чином біля рослини підтримуватиметься відповідний рівень вологості.
Пам'ятайте, що ця рослина вимагає вільного простору. Жодні фактори не повинні сковувати його зростання. Для того щоб рослина радувала своїм рясним цвітінням і насиченим відтінком у приміщенні має бути гарне провітрювання. При цьому квітка не повинна стояти на протягу. Якщо температура в приміщенні буде занадто висока або занадто низька, то рослина в'яне. Якщо листя почало жовтіти і трохи зморщилося, то це означає, що в приміщенні низька температура, а в грунті знаходиться дуже багато вологи.
Для активного росту рослини також потрібно правильно підібрати ємність. У цьому випадку добре підійде горщик з кераміки. Його діаметр має бути на 3 см більше кореневої системи. Якщо горщик буде занадто великим, це може призвести до пізнього цвітіння. Як грунт можна використовувати субстрат, який повинен складатися з:
- дернової землі;
- торфу;
- піску;
- перегною.
Кислотність субстрату має становити приблизно 6 рН. Догляд за бегонією весною полягає у пересадці рослини. Якщо кореневій системі вже тісно перебувати в горщику, то навесні необхідно виконати пересадку. Для цього потрібно витягти з горщика рослину, очистити її від зайвого торфу та покласти кореневу систему в розчин із марганцівкою. Рослину потрібно оглянути на наявність гнилих частин і прибрати їх субстрат. Після посадки в горщик потрібно почекати кілька днів і здійснити полив.
Догляд за бігонією після цвітіння починається наприкінці осені. У цей час необхідно знизити інтенсивність поливу. Листя починає опадати і наземна частина за великим рахунком відмирає. У цей час потрібно занести квітку у темне приміщення, де підтримується температура 10-15 градусів.