Наверх ˄

Як доглядати за фікусом

08.04.2024
Блог

Якщо в минулі часи фікуси були доступні тільки для знатних людей, то сьогодні його можна побачити в багатьох будинках і квартирах. Завдяки своїй структурі та маленьким листочкам вони вишукано впишуться у будь-який інтер'єр. Вони можуть рости більше одного метра і добре виглядати у просторих кімнатах. Їх часто виставляють для прикраси:

  • холів;
  • бутіків;
  • терас;
  • кафе;
  • ресторанів;
  • розважальних центрів.

Важливо знати, як доглядати фікуса, щоб рослина повноцінно зростала і радувала власника своїм виглядом. У природному середовищі рослина розвивається в тропічних умовах, а це означає, що вдома для неї необхідно забезпечити зволожений ґрунт та гарну вологість повітря. Рослина чудово почувається в теплі і не любить, коли в будинку присутні протяги, а на листя потрапляє пряме проміння сонця.

 

 

Освітлення

Фікус не можна виставляти на підвіконні, де вдень світить активне сонце. Для них найкраще підходить розсіяне освітлення. У продажу можна побачити різноманітні види фікусів. Рослини, які мають більш насичене листя, найкраще тримати в півтіні. Види фікусів, у яких листя має мазки, вкраплення або лінії, краще тримати на більш освітленому місці. Незалежно від виду фікусів їх не можна виставляти під прямі промені сонця, оскільки на поверхні листя залишатимуться опіки.

 

Температура

Для того щоб розуміти як доглядати за фікус Бенджаміна необхідно знати, якого дотримуватися температурного режиму. Влітку рослина активно збільшується у розмірі при температурі до 28 градусів. У зимовий період необхідно подбати про те, щоб фікус стояв у теплому приміщенні. Він буде чудово почуватися, якщо температура не знижуватиметься нижче 17 градусів. Нижче цієї позначки рослина може почати скидати листя.

 

Вологість

Тропічне походження передбачає, що для рослини потрібно забезпечити хорошу вологість. Правильно продуманий режим поливу є головною запорукою успішного зростання фікуса.

У зимовий період під впливом радіаторів у кімнаті може утворюватись зайве тепло. Тому в цей період листя рослини необхідно регулярно обприскувати за допомогою пульверизатора. Для утримання рослини в зимовий період у хороших умовах не зайвим буде придбати зволожувач повітря. Він забезпечить для рослини естетичну привабливість та яскравість листя. За наявності зволожувача повітря рослина вимагатиме менше води для поливу, тому зволожувати ґрунт можна буде раз на півтора тижні.

Догляд за фікусами ускладнюється тим, що рослину не можна переливати, а також не можна допустити, щоб ґрунт був сухим. Якщо рослина відчуватиме нестачу води, то листя почне обсипатися і на них з'являтимуться жовті ділянки. Якщо ґрунт буде постійно вологим, то коренева система почне гнити. Щоб запобігти цьому, після поливу необхідно з піддона зливати зайву воду.

 

Підживлення

Догляд за фікусом Бенджаміна обов'язково включає підживлення. Влітку його необхідно виконувати раз на 14 днів. У зимовий час ця періодичність скорочується до одного разу на півтора місяці. Спеціальні суміші для підживлення найкраще купувати у спеціалізованих магазинах.

 

Обрізка

Фікус часто купують через те, що рослина швидко додає у рості. Щоб вона правильно розросталася та було густою, молоді пагони необхідно вчасно коротити. Це дозволить зробити рослину не тільки густою, але і не дасть їй сильно витягнутися. При обрізанні рослини надавайте їй форму. Вона може бути кулястою або трикутною. Старі гілки необхідно обрізати наприкінці березня. Також навесні необхідно прибирати гілки, які спрямовані всередину або розсохлися. Місця зрізу необхідно присипати активованим вугіллям. Надавати форму рослині можна протягом усіх теплих днів. Коли настає осінь, обрізку необхідно призупинити, щоб гілки фікуса змогли накопичити і зберегти корисні речовини.

 

Пересадка

У перші 7 років фікус Бенджаміна дуже активно росте. Разом із листям та гілками росте і його коренева система. Тому щороку потрібно здійснювати його пересадку. Для цього необхідно рослину разом із земляною грудкою вибрати зі старої ємності і посадити в нову, яка буде на 2-3 см більше в діаметрі. Коли рослина досягне семирічного віку, пересадку можна буде здійснювати раз на 3 роки. Сигналом до того, що рослину потрібно пересаджувати будуть коріння, яке виглядатиме з дренажного отвору. Якщо вашій рослині більше 10 років, то у неї вже має бути густа крона та товстий стовбур. В даному випадку вам варто змінювати верхній шар ґрунту, підсипаючи на старе місце поживний субстрат.

 

Розмноження

Розмножувати фікус Бенджаміна можна живцюванням чи відведеннями. Кожен із цих процесів не є простим, але якщо ви докладете зусиль, то результат обов'язково вас порадує.

Розмноження живцюванням відбувається в наступній послідовності:

  • у дорослої рослини беруться відведення;
  • серветкою необхідно промокнути сік на зрізаному місці;
  • підготовлені рослини потрібно розрізати гострим різаком;
  • між частинами, що розрізаються, вставляється зубочистка, яка їх роз'єднає;
  • готові живці поміщаються у воду;
  • йде висаджування в легкий субстрат або перліт;
  • за допомогою пластикової пляшки споруджується невелика тепличка.

Якщо в приміщенні буде витримуватися температура 20 градусів, то через 15-20 днів з'явиться перше коріння. Вже за кілька тижнів їх можна буде висаджувати в ґрунт у горщик. Після висадки потрібно створити тепличні умови та дати корінцям прижитися.

Коли ви зрізуєте у дорослої рослини відведення, то потрібно брати гнучкі гілки, що напіводревесніли. Це найкращий варіант для саджанця. На живці має залишитися до шести сформованих листочків.

При розмноженні відведеннями потрібно розсікти кору з метою отримати кільцеподібний надріз. У цьому випадку, щоб уникнути пошкодження деревини, знімається тільки верхній шар. Далі потрібно провести обробку стимулятором зростання та загорнути оголену частину вологим сфагнумом з подальшою фіксацією краю ізолентою чи скотчем. Через деякий час через плівку почне пробиватися коріння. Так і відбувається процес самостійного отримання саджанця. Щоб посадити його в горщик, необхідно відрізати його нижче за сформоване коріння. Усі місця зрізу необхідно обробити активованим вугіллям.

 

Доставка квітів у всі райони Києва:
Доставка квітів в інші населені пункти: