Каланхое - це кімнатна рослина, яка відноситься до сімейства товстянникових. Квітку виділяють м'ясисте листя, яке має насичений зелений колір. Для цієї квітки характерне яскраве та красиве суцвіття. Обов'язково необхідно знати, як доглядати каланхое, щоб воно розквітло і тішило своїм привабливим зовнішнім виглядом. Для цього потрібно виконувати всі рекомендації щодо догляду та бути уважним до квітки у кожний період року.
Особливості догляду
Коли ви вивчатимете, як доглядати за квіткою каланхое, то дізнаєтеся, що це досить невибаглива рослина. Особливості догляду за рослиною залежать від пори року. Процес догляду спрощується у літній період. У цей час головне не забувати квітку поливати. Щоб рослина зберегла свої естетичні властивості, їй необхідно забезпечити досить гарне освітлення. На відміну від більшості кімнатних рослин, цю квітку можна виставляти під прямі промені сонця, які не залишатимуть на його листі опіки. Якщо тримати каланхое в затемненому місці, його період зростання буде сповільнюватися.
Догляд за каланхое значно спрощується, тому що при посадці рослини для ґрунту також немає особливих вимог. Щоб рослина почувалася добре, ви можете додати в грунт трохи піску. На дно ємності укладається дренаж. У якості дренажуть може служити:
- камінці;
- керамзит;
- дрібний щебінь.
Для кращого зростання в грунт можна додавати добрива. Робити це потрібно раз на тиждень. Якщо регулярно вносити добрива в ґрунт, то каланхое цвістиме навіть у зимовий період. Однак не варто надто збільшувати дозу добрив, тому що їх надмірна кількість сприятиме зростанню не суцвіть, а листя.
Температурний режим
Якщо ви хочете знати, як доглядати за каланхое, щоб він цвів, тоді необхідно витримувати правильний температурний режим. Тут немає дуже строгих рамок, оскільки рослина може чудово існувати в діапазоні 18-28 градусів. У зимовий період температура може бути в межах 14-18 градусів. Рослина втратить здатність рости і розвиватися, якщо в приміщенні температура опускатиметься нижче 10 градусів. При правильному температурному режимі в зимовий період рослина закладатиме квіткові бруньки.
Освітлення
Найкращий показник тривалості світлового дня для квітки становить 12 годин. У літній період рослину можна розміщувати на східній або західній стороні. Щоб рослина отримувала більше світла в зимовий період, її потрібно переміщати на південну сторону. Взимку світловий день значно скорочується, тому потрібно додатково використовувати штучне освітлення. Якщо ви хочете, щоб рослина тішила вас пишним та яскравим цвітінням, то ви повинні забезпечити дуже насичене освітлення.
Полив
За своїми технічними параметрами вода повинна бути відстояною, м'якою та кімнатної температурою. Полив здійснюється, коли верхній шар ґрунту стає сухим. Якщо квітка не буде отримувати достатньо вологи і її земляна грудка висохне, то це призведе до швидкого падіння листя. У зимовий час поливати каланхое можна на третій чи четвертий день після того, як висохне верхній шар. Найкраще здійснювати не верхній полив, а підливати воду через піддон.
Культуру не потрібно обприскувати, тому що для неї достатньо вологості, яка буде підтримуватися в будинку. Однак у дуже спекотні дні рослина дуже позитивно відгукується на зволоження методом обприскування. Нічого страшного, якщо ви цього робити не будете. Адже у рослини дуже м'ясисте листя і з них волога випаровується повільно.
Добриво
Вносити добрива в ґрунт необхідно в літній та осінній період. Восени підживлення необхідне для того, щоб у рослини були сили формувати бутони. Як добрива можна використовувати суміші, які підходять для кактусів. У літній період вносити підживлення можна двічі на місяць. Це стосується органічних добрив. Мінеральні добрива необхідно вносити раз на тиждень.
Обрізка
Переважна частина видів каланхое скидає старе листя. Тому якщо у вас є бажання розсаджувати рослину, то ви можете взяти листя та висаджувати їх в окрему ємність. Зрізати також можна ті гілки та листя, які виступають за рамки горщика. За бажанням, якщо ви хочете, щоб рослини мала великий обсяг, їх можна не чіпати. Виконувати обрізання необхідно після періоду цвітіння. Це допоможе вам надати кущу привабливу та охайну форму.
Пересадка
Процес пересадки квітів здійснюється, коли каланхое сильно розрослося і стає тісно у старому горщику. Нову ємність потрібно вибрати на кілька сантиметрів більше. На її дно укладається дренажний шар в кілька сантиметрів, який дозволить уникнути застою води. Для пересадки можна використовувати суміш, в яку входитиме:
- торф;
- пісок;
- дерновий і листяний ґрунт.
Якщо ви не бажаєте готувати її самостійно, тоді ви можете придбати в магазині субстрат для сукулентів.
Ураження хворобами та шкідниками
Однією з основних особливостей каланхое є його висока стійкість до впливу шкідників. Тому він рідко страждає від стороннього впливу та хвороб. Якщо не стежити за рослиною, то вона може почати страждати від:
- фітофторозу;
- борошнистої роси;
- сірої гнилі.
Ці хвороби виявляють себе у вигляді плям та інших дефектів на листі. Коли ви виявили хвороби, це знак до того, що за рослиною не доглядають відповідним чином. Потрібно насамперед обробити квітку фунгіцидами та налагодити нормальний режим догляду за нею. Якщо на рослині завелися шкідники у вигляді кліщів або попелиці, то боротися з ними необхідно за допомогою інсектицидних засобів.