Наверх ˄

Як доглядати півонії

13.06.2023
Блог

Наприкінці березня своїми пишними квітами нас починає радувати півонії. Завдяки своєму стійкому аромату та об'ємним бутоном вони привертають до себе увагу великої кількості садівників. Їх часто зрізають і дарують у букетах з різних приводів. Тому якщо вам подарували такий букет або ви хочете посадити ці рослини в саду, то вам необхідно знати, як доглядати півонії, щоб вони максимально тривалий період часу зберігали свою свіжість і оригінальний зовнішній вигляд.

 

 

Як доглядати півонії: ТОП рекомендації

Доглядати півонії не так складно як це може здатися на перший погляд. У багатьох ці рослини швидко втрачають свою свіжість лише тому, що робляться помилки у догляді. Знаючи всі тонкощі, вам буде легко доглядати їх як на городі, так і вдома в зрізаному вигляді, коли вони стоятимуть у вас у вазі.

 

Півонії: догляд у відкритому ґрунті

Наступні прості поради допоможуть вам дізнатися як доглядати півонії, щоб вони цвіли і максимально довго не скидали своє листя. Найголовніше – це правильно підібрати місце для посадки. Коріння півонії можуть входити в землю до 90 см. Бажано щоб щодня вони отримували сонячне світло до 6 годин. Їх варто садити під кущами чи біля дерев, щоб вони були захищені від протягів. Садити їх необхідно в суглинок, у якого кислотність становить 6-6,6 рН. Якщо у вас торф'яний грунт, то до нього необхідно додати органіку, золу і пісок.

Якщо вчасно робити восени обрізку від зайвого листя, навесні робити правильний полив і після танення снігу внести в землю підгодівлю, то ваші півонії будуть рости повноцінно і радуватимуть вас своїми красивими бутонами.

 

Півонії: догляд у горщиках будинку

Як доглядати півонії в горщику? Щоб забезпечити півонії повноцінне зростання, необхідно правильно підібрати горщик необхідного розміру. Потрібно вибрати ємність, об'єм якої складатиме не менше 5 л. Висота горщика має бути від 40 до 50 сантиметрів. Для кореневої системи півонії необхідно підібрати просторий горщик, тому його діаметр не повинен бути менше 25 см.

Щоб зрозуміти, як доглядати півонії в домашніх умовах, необхідно дізнатися в яких умовах півонії люблять рости. Насамперед необхідно забезпечити для нього хороші умови для освітлення, тому що квіти вимагають багато світла. На додаток до природного освітлення можна додати лампу, включаючи її у той час, коли за вікном буде темно. Поливати півонія необхідно тоді коли верхній шар 2,5 см висихає.

Після появи нових стебел півонії необхідно підгодовувати. Використовуйте підгодівлю для кімнатних рослин, вносячи її після поливу. Перестати вносити добрива варто у середині літа. Із закінченням літа поливати півонії варто рідше, а також потрібно зменшити кількість освітлення, щоб півонії на зимовий період відпочивали. Готувати півонії до зимового періоду необхідно підрізавши жовті стебла і поставити квітку в місце, де менше світла і більше прохолоди.

 

Як доглядати восени

Наприкінці весни і на початку літа у вас може виникнути питання як доглядати півонії після цвітіння. Для цього необхідно прибрати всі квіти, що засохли, і через 2 тижні вносять підживлення з калію і фосфору. Все літо квіти потрібно поливати, зробив акцент на серпень, коли закладаються нирки, що заміщають.

У період осені квіти розмножують та пересаджують. Якщо у вас немає плану на пересадку, то вам потрібно позбавитися пошкоджених стебел або листя. Їх необхідно спалити, щоб позбутися бактерій та вірусів. Залишки стебел присипають золою.

 

Весняний догляд

Як доглядати півонії навесні? Після танення снігу півонії необхідно поливати. На дорослий кущ необхідно близько 2-3 цебер води, щоб вона проникла до самого залягання нижньої частини кореневої системи. Здійснюючи полив необхідно також розпушувати ґрунт навколо куща. Разом з цим потрібно видаляти поруч бур'яни, що знаходяться поруч. При поливі вода має потрапляти не на листя, а під кущ.

 

Для чого потрібне підживлення?

Після танення снігу може виникнути питання як доглядати півонії після зими. У цей період півонії необхідно удобрити за допомогою марганцевокислого калію. Розчин виготовляється так: на 10 л води потрібно розбавити 2-3 г засобу. Цього має вистачити на полив двох кущів. Під час активного росту стебел рослини удобрюють аміачною селітрою. Розбавляють у 10 л води 50 г селітри. З середини травня раз на місяць необхідно удобрювати кущ мінеральними добривами. Вносять підживлення у похмурий день або ближче до вечора. Підживлення для рослини потрібне для того, щоб сама рослина була захищена від шкідників і мала достатньо всіх необхідних речовин для росту та цвітіння.

 

Процес обрізки півонії

Обрізати півонії необхідно з настанням перших морозів. Здійснювати зріз потрібно не дуже близько до кореня, залишаючи частину стебла з кількома листками. Коли ви зрізаєте квіти в будинок або купуєте букет півонії, потрібно знати, як доглядати їх у вазі:

  • ставляться квіти в темну, глибоку та велику ємність;
  • половина листя з нижньої частини стебел забирається;
  • при в'янінні бутона їх необхідно зрізати;
  • півонії потрібно поставити далеко від протягів, яскравого сонця, джерел тепла та фруктів;
  • щодня потрібно міняти воду;
  • підрізати стебла перед тим як поставити квіти у вазу на 1-2 см під гострим кутом;
  • зверху півонії можна обприскувати з пульверизатора прохолодною відстояною водою.

 

Як уберегти півонії від хвороб та шкідників?

Найпоширеніша хвороба у півоній - це ботритіса, коли квітка страждає від сірої гнилі. Найчастіше рослини уражаються у середині травня. Цьому сприяє підвищена вологість та надлишок азоту. Пошкоджені ділянки слід зрізати та спалити. Профілактикою може бути обприскування розчину з мідного купоросу. На 10 л води розбавляють 50 г мідного купоросу. цим розчином потрібно обприскувати не лише кущ, а й ґрунт навколо нього. Півонії також можуть хворіти на грибкові хвороби, що проявляється появою білого нальоту на листі. Впоратися з ним допоможе обприскування мильним розчином.

 

Поради щодо догляду за півонії від DonPion

Якщо ви купуєте півонії в букеті, то в першу чергу потрібно підібрати для них потрібну вазу. Вона має бути глибокою, щоб у ній помістилися три чверті стебел у воді. При цьому ваза має бути просторою, тому що півонії не люблять, коли вони перебувають у здавленому положенні. Якщо ви хочете, щоб бутони якомога довше не розкривалися або залишалися напіввідкритими, то вам допоможе використання холоду. Щодня міняйте воду та правильно підрізайте стебла. Не забувайте про дезінфекцію води, до якої можна додати активоване вугілля чи аспірину. Обертаючи кожен бутон за допомогою поліетилену, можна посилити аромат квітів.

 

Доставка квітів у всі райони Києва:
Доставка квітів в інші населені пункти: