Наверх ˄

Як зберегти домашні квіти під час відпустки?

19.06.2024
Блог

Кімнатні рослини, як і свійські тварини, викликають безліч питань про те, що робити з ними під час відпустки та тривалої відсутності вдома. Однак якщо тварини потребують ласки та турботи, і не можуть залишатися одні вдома понад добу, то з рослинами справи набагато простіше. Якщо знати, як зберегти домашні квіти під час відпустки та ретельно підготуватись, їх можна залишити на весь час поїздки, не вдаючись до допомоги сусідів.

 

 

Як залишити рослини на час відпустки – підготовка

  • За тривалої відсутності вдома не варто залишати квіти на підвіконнях. Вазони потрібно прибрати з місць, що яскраво освітлюються сонцем. Переставити їх можна на підлогу або столи. Головна вимога – це відсутність протягів.
  • Не потрібно повністю зашторювати вікна під час від'їзду. Рослинам знадобиться сонячне світло, тому штори можна залишити відкритими.
  • Перед від'їздом потрібно ретельно оглянути всі рослини, видалити засохле листя, хворі частини, сухі квітки.
  • До від'їзду приблизно за тиждень потрібно припинити вносити добрива.
  • Якщо планується тривала відпустка, наприклад, на місяць, то всі бутони та квіти потрібно зрізати.

Таким чином, забезпечивши виконання цих правил, можна призупинити розвиток рослин, законсервувавши їх. Чим меншими будуть витрати енергії на забезпечення життя, тим краще квіти перенесуть цей кризовий період і менше вимагатимуть ресурсів.

 

Система автоматичного поливу

Довго кімнатні рослини без поливу не витримають. Використовуючи систему автоматичного поливу, можна не перейматися збереженням кімнатних рослин, залишених на тривалий період у квартирі без нагляду. Полив, таким чином, забезпечуватиметься відповідно до встановленого таймера.

Замість автоматичної системи можна використовувати менш дорогі ємності, які передбачають дозовану подачу води. Такі пристрої можна використовувати не тільки під час відпустки, але й тим людям, які часто змушені були відсутні через поїздки у відрядження та з інших причин.

 

Саморобний полив

Також можна зробити підручні засоби, наприклад, саморобний полив. Можна використовувати ємність з водою, встановлену недалеко від горщика і звичайний шматок вологовбирної тканини. Важливо, щоб ємність стояла вищою, ніж горщик. Тканинний гніт одним кінцем опускають у воду в ємності, а інший кінець прикопують землею у вазоні. Таким чином, зверху вниз по шматочку тканини буде пересуватися вбирається волога, прямуючи в горщик для квітів. Для великих вазонів можна передбачити декілька таких тканинних смужок та ємностей, щоб забезпечити максимально якісний полив.

Ще один варіант саморобного поливу за допомогою тканинних клаптів передбачає необхідність протягнути їх крізь отвір для дренажу в горщику. Сам горщик ставлять безпосередньо над ємністю із водою. Один кінець гнота заходитиме в нижню частину вазона, де розміщуються коріння, а інший буде опущений у ємність з водою.

 

Полив із пляшки

Цей метод нагадує використання покупних ємностей, які забезпечують дозовану подачу води. Взявши просту пластикову пляшку відповідної ємності залежно від розміру вазона та тривалості перебування у від'їзді, у верхній частині пляшки слід зробити за допомогою голки кілька невеликих отворів. Потім потрібно набрати воду у пляшку та закрити її кришкою. Перед від'їздом потрібно ретельно полити рослини, потім швидко перевернути пляшку і вставити її в землю, щоб отвори опинилися в ґрунті. Важливо, щоб пляшка розташовувалась трохи осторонь коріння, щоб не перезволожити їх. Таким чином, вода поступово виходитиме з пляшки та зволожуватиме ґрунт.

 

Встановити горщики у воду

Якщо рослин вдома не дуже багато, зберегти квіти у відпустці буде простіше. Їх можна зібрати разом і поставити у великий таз або у ванну кімнату. На дно ємності перед цим варто покласти рушник або тканину, яку можна забруднити. Потім можна набрати воду, щоб глибина (без встановлення вазонів) була не більше кількох сантиметрів. Тепер можна встановити горщики без піддонів у ємність, щоб дренажні отвори дозволяли вбирати вологу. Такий спосіб може не підійти тим рослинам, які люблять сонячне світло, тому що у ванній кімнаті зазвичай темно. Краще встановити тази з такими рослинами в кімнаті, де є достатнє освітлення.

 

Використати пакети

Багатьом цікаво, як залишити квіти без поливу. Ретельно поливаючи вазони, можна загорнути кожен у мокру газету, тканину або інший подібний матеріал, що вбирає вологу. Тепер потрібно одягнути прозорий пакет на рослину таким чином, щоб не пом'яти зелену частину. Так вдасться зробити парник. Вода не випаровуватиметься з поверхні ґрунту назовні, а затримається всередині під плівкою і знову потрапить у землю. Таку конструкцію не можна розміщувати під прямим сонячним світлом, щоб не перегрівати повітря у парнику.

Ось і всі способи, які, попри свою простоту, допоможуть забезпечити ефективний догляд рослин на час тривалої відсутності вдома.

 

Доставка квітів у всі райони Києва:
Доставка квітів в інші населені пункти: