Домашні троянди – чарівні та незвичайно ароматні кімнатні рослини. При грамотному догляді період їхнього цвітіння триває від весни до осені, наповнюючи приміщення неймовірним запахом, створюючи в кімнаті неповторний вигляд та доповнюючи інтер'єр.
Декоративна троянда в горщику на підвіконні чи лоджії – мрія багатьох господарок. Але її часто бояться купувати, вважаючи рослину примхливою, яка потребує підвищеної уваги. Однак правила та нюанси догляду за кущиками троянди горщика в умовах кімнати не так складні, як здається.
Як доглядати за кімнатною трояндою після покупки
Після придбання мініатюрної рослини в горщику, потрібно подбати про її збереження. Дії для догляду за трояндою в горщику з магазину:
- травмовані або зламані при транспортуванні стебла та листя акуратно зрізати;
- поставити рослину окремо від інших домашніх вихованців та спостерігати за нею 1-2 тижні, дати їй звикнути в нових умовах;
- якщо не виявлено жодних захворювань, кімнатна троянда пересідає з транспортувального горщика в новий, але якщо рослина цвіте і всипана бутонами, що не розкрилися, то потрібно дочекатися закінчення періоду цвітіння;
- нова ємність повинна бути наповнена дренажним шаром та свіжим ґрунтом з поживними домішками, підживленням та добривом;
- з метою профілактики троянда домашня обробляється препаратами від грибкової інфекції та шкідників;
- знову посаджене кімнатне дерево-троянду в міру полити і залишити ненадовго в півтіні, теплі та місці без протягів, щоб рослина адаптувалася до нового мікроклімату.
Відповідне місце для кімнатної троянди
Для троянди в домашніх умовах потрібно підібрати місце, де світло буде розсіяним і яскравим. Ставити вазони з декоративною рослиною тільки на підвіконнях, бажано в першому від скла ряду. Це дасть гарантію, що додаткове освітлення не знадобиться. Найкраще підійдуть підвіконня, що знаходяться на південно-східній стороні.
Полив троянди
У цьому розділі статті буде дана вичерпна відповідь на запитання, що часто задається: як поливати кімнатні троянди?
Полив кімнатної троянди слід проводити з чітким дотриманням добової норми рідини. Грунт у вазоні завжди повинен бути просочений вологою, а зайва вода повинна вільно залишати ґрунт через дренажний шар та отвори в горщику.
Надлишок рідини, як і її недостатня кількість, однозначно плачевно позначаться на здоров'ї рослини. Недостатнє зволоження ґрунту може спричинити всихання коренів та пошкодження всієї системи. Якщо коріння буде довгий час пересушене, навіть відновлення повноцінного поливу не збереже рослину. Воно не лише перестане цвісти, а й може загинути.
Яка має бути температура та вологість
У кімнатних умовах повітря зазвичай пересушене, тому догляд за трояндою в горщику в період вегетації повинен супроводжуватися постійним обприскуванням відстояною водою. Якщо погода прохолодна, то троянду можна не обприскувати.
Для підвищення рівня вологи на ділянці крони горщик з рослиною встановлюють у підставку з вологим фракційним матеріалом. Важливо, щоб дно горщика не стикалося з водою.
Початок періоду активного зростання (в зимовий період): температурний режим у приміщенні, де вирощується домашня троянда, має досягати +14ºС - +25ºС. Влітку горщик із квіткою можна тримати на свіжому повітрі. У період спокою (жовтень-лютий) троянда повинна рости за температури +5-8ºС.
Пересадка кімнатної троянди
Якщо троянда не цвіте, рекомендують пересадити її в новий живильний ґрунт. При пересадці варто дотримуватись деяких правил:
- Підібрати горщик потрібно трохи більшого розміру, ніж попередня ємність. Це дозволить рослині розвиватись і без перешкод збільшувати кореневу систему.
- Субстрат повинен бути розсипчастим, вологоутримуючим, з нейтральною або злегка кислою реакцією. Краще придбати спеціальний ґрунт у флористичному магазині DonPion. Це гарантує, що в пакеті знаходитиметься суміш, що за складом відповідає необхідним для троянд параметрам.
- Пересадку рослини починають з того, що коріння акуратно занурюють у кип'ячену воду кімнатної температури, звільняючи їх таким чином від старої землі.
- Потім саджанці опускають у землю ту саму глибину, де вони перебували у попередньому горщику.
- Засипати ґрунт у новий вазон потрібно так, щоб до краю залишилося не менше двох сантиметрів.
Розмноження кімнатної троянди в домашніх умовах
Домашні троянди розмножують у кліматі кімнати вегетативними техніками: живцями, відведеннями або поділом куща. Це дозволяє виростити нові рослини та омолодити материнський кущ.
Розмноження кімнатних троянд живцями - найчастіше застосовуваний метод розсаджування. У кімнатному садівництві використовують кілька поживних матеріалів для вкорінення живців.
- вода;
- грунт;
- пісок;
- торф.
Обрізання троянди
Як доглядати домашню троянду і правильно обрізати дерево? Обрізка рослини необхідна як старих, так молодих кущів.
Молоді рослини обрізають навесні або восени з метою чищення від зайвих пагонів і гілок, що затіняють. Обрізання куща можливе у стані спокою рослини, коли не помічається активна фази росту та розвитку.
Досвідчені квітникарі знають, як виконати формуючу обрізку, яка надає дереву не тільки естетичного, а й ефектного зовнішнього вигляду, а часто й незвичайної форми.
Стара рослина періодично піддається обрізанню, що омолоджує. Така маніпуляція повертає кущу здоров'я, енергію, красу та життєву силу. Крім іншого, у очищеної від зайвих гілок рослини збільшується розмір та кількість бутонів, і зменшується ймовірність інфікування шкідниками.
Шкідники та методи боротьби
Найнебезпечнішим і найпоширенішим шкідником домашньої троянди є павутинний кліщ. Про зараження рослини говорить утворення тонкого, ледь помітного павутиння на листі. Листя, інфіковані кліщем, незабаром відмирає, рослина в'яне і гине. Шкідники кімнатної троянди викликають у квітки розвиток безлічі вірусів та хвороб.
Трипс або попелиця – небезпечні шкідники рослин. Їхня поява супроводжується поразкою пагонів, крони, суцвіть і листя, зміною забарвлення рослини та її подальшої загибелі. Знищують цих шкідників, обробляючи квітку інсектицидами.
Незважаючи на труднощі, що виникають у догляді за трояндою, в жодному разі не варто відмовляти собі в задоволенні купити кімнатну троянду.
Інтернет-магазин DonPion запрошує замовити горду королеву квітів, яка віддячить за турботу розкішним та довгим цвітінням. Салон здійснює адресну доставку покупок по Києву та області.