Незвичайною красою характеризується лавандове поле, яке є чудовим тлом для фотосесій. Ця квітка є привабливим суцвіттям з красивим відтінком. Біла лаванда опис: трав'яниста культура, яка привертає до себе увагу не лише зовнішнім виглядом, а й характерним ароматом, за що її часто використовують у парфумерії.
Види лаванди
Рід лаванди включає велику кількість культур, серед яких варто виділити такі популярні рослини.
Зубчаста лаванда
Це карликова рослина, яка дуже любить тепло, тому вирощувати її необхідно в кашпо, а в зимовий період зберігати у прохолодних умовах. Види цієї лаванди відрізняються незвичайною формою листа, який має зубчасту конфігурацію.
Вузьколиста
Є найпоширенішою рослиною з роду лаванди. Купити лаванду цього виду у вас не складе труднощів. Воно легко приживається, тому часто висаджується на дачі. Коли цвіте лаванда? Цвіте лаванда цього виду все літо. Її квіти пофарбовані в ніжний сіро-блакитний колір. Висота рослини може бути до одного метра. Відрізняється стійким і привабливим ароматом, а її листя вузьке і має зелений колір.
Широколиста
Ця рослина часто використовується в ландшафтному дизайні завдяки незвичайному зовнішньому вигляду. Лаванда опис для дітей: вона дуже любить тепло. Широколиста лаванда може бути пофарбована в різні відтінки:
- фіолетовий;
- рожевий;
- білий.
Її суцвіття розкривається маленькими квіточками наприкінці травня. Рослини добре почувається як у ґрунті так і в садових кашпо.
Англійська
Англійська лаванда ботанічне опис: є чагарником, який у висоту виростає до 80 см. Рослини розростається по діаметру близько 1 метра. Вузька форма листя пофарбована у сіро-зелений колір. На листі є невеликий пушок. Лаванда розпускається дрібними суцвіттями, які формою нагадують колосок. Даний вид лаванди привертає до себе увагу велика кількість садівників за рахунок невибагливості у догляді та стійкості до морозів.
Особливості посадки лаванди
Для лаванди посадка здійснюється на відкритому для сонячного проміння місця. При цьому воно має бути добре захищеним від холодних вітрів. Якщо лаванду висадити в півтіні, вона теж добре буде рости, але при цьому її цвітіння буде не настільки багатим, що позначиться на ефектності її зовнішнього вигляду. Найкращим грунтом вважається малородючий кам'янистий ґрунт. Щоб від зовнішнього вигляду лаванди користь, на садовій ділянці необхідно забезпечити такі умови:
- гарний дренаж;
- слаболужний або нейтральний грунт, в який можна внести гашене вапно;
- для важких і щільних грунтів необхідно розбавити грунт щебенем, піском і компостом, що добре перепрів.
Лаванда добре переносить сухі дні. Вона найбільше боїться підвищеної вологості, оскільки від неї може гнити коріння і з'являтися інфекційні захворювання.
Якщо ви вивчаєте, як доглядати лаванду, необхідно врахувати, що для неї потрібно забезпечити провітрювання між кущами. Тому кожен кущ сідає один від одного з певним проміжком. Хороше провітрювання між кущами є одним із основних факторів для гарного розвитку та зростання даної рослини. Відстань між кущами має дорівнювати висоті куща, що виріс. У цьому випадку кінчики поряд посаджених рослин стикатимуться між собою, але не будуть наповнювати один одного.
Обрізка лаванди
Обрізати лаванду потрібно з розумом. Робити це можна у різний період часу:
- Обрізання після цвітіння. Як тільки лаванда перецвіте, її одразу необхідно зрізати. У цей період необхідно зрізати 1/3 від висоти широколистяного стебла. Обрізати трохи більше необхідно запущені рослини. Не можна обрізати рослини аж до стовбура.
- Обрізання восени. В даний період при обрізанні потрібно залишити пагони, прикриваючи землею на висоту 15-20 см. Коротко обрізати лаванду не можна, оскільки вона може замерзнути.
- Обрізання навесні. З приходом перших теплих днів із листя лаванди починається випаровуватися волога, яка знаходиться в дефіциті в корінні. Тому щоб у кореневої системи теж була волога листя, необхідно трохи підрізати.
- Обрізати лаванду можна двічі на рік. Це є необхідним заходом як продовження її життя і формування нових перемог пагонів, так збереження декоративного зовнішнього вигляду.
Підживлення
Щоб лаванда радувала великою кількістю суцвіть у ґрунт, необхідно своєчасно вносити добрива. Як тільки настануть теплі дні та розтане сніг, у ґрунт потрібно вносити азотні добрива. Робити це необхідно відразу після танення снігу, щоб грунт був вологим і азот не опік коріння рослини. Коли лаванда починає цвісти, в грунт необхідно внести підживлення, яке містить фосфор та калій. Для цього підбирається комплексний склад, до якого входять усі необхідні мікро- та макроелементи. Упродовж літа, коли лаванда цвіте, під кущ можна кожні 10-15 днів вносити додаткові добрива.
Полив
Хоча і лаванда має високу стійкість до посухи, вона воліє рости на злегка вологому грунті. Коли настають спекотні дні без опадів, її потрібно поливати щонайменше двічі на тиждень. Особливо контролювати вологість необхідно під час пересадки рослини. Як тільки відбувається полив, ґрунт навколо лаванди необхідно пропушити, щоб на ньому не утворилася кірка. Ще краще цю поверхню замульчувати.
Підготовка до зими
Коли взимку випадає велика кількість снігу, це є позитивним фактором, щоб лаванда спокійно пережила зиму. Якщо товщини снігу недостатньо, рослина може постраждати від сильних морозів. Щоб цього не допустити, її потрібно вкривати. Для цього можна використати:
- обрізані пагони лаванди;
- сухе листя;
- солому.
Для збереження додаткового тепла її зверху покривають спеціальним покривним матеріалом.
Порядок висадки
Лаванду висаджують одна від одної залежно від діаметра рослини. Щоб посадити лаванду, необхідно виконати наступні етапи:
- викопується яма, в яку на дно засипається шар дренажу завтовшки 5-7 см;
- яма має бути такої глибини, щоб у неї вільно містилася коренева система;
- рослини міститься в яму і засипається родючим ґрунтом;
- зверху ґрунт воно злегка утрамбовується;
- рослину поливають одні або двома відрами води;
- ґрунт під кущем мульчує.
Період закріплення лаванди на новому місці становить від 2 до 3 тижнів.
Вирощування лаванди в домашніх умовах – крок за кроком
Для вирощування лаванди в домашніх умовах необхідно:
- підібрати відповідний сорт - відмінно підходить для дому французька та зубчаста лаванда;
- правильно підібрати ємність – не менше 30 см у діаметрі, щоб було місце для дренажного шару 5-7 см;
- лаванду розміщуємо на добре освітленому місці, так як ця рослина любить багато світла;
- Грунт для посадки готуємо з піску, перегною та землі в пропорції 1:1:2.
Лаванда та її хвороби. Чому не цвіте лаванда?
Лаванда - це стійка до різних хвороб рослина. Іноді вона може бути вражена сірою гниллю. У разі уражені ділянки потрібно зрізати і спалювати. Шкідниками рослини виступають пінниці, які в рослині можуть робити дірки. Збирати шкідників потрібно вручну. Лаванда не зацвіте, тільки якщо буде сильно вражена хворобою. У решті випадків відсутність цвітіння можна трактувати, лише як помилки в посадці, вирощуванні та догляді.
Поради щодо догляду за лавандою від DonPion
Лаванда опис та догляд: лаванда – це красива рослина, яка часто використовується для створення оригінальних букетів. Щоб забезпечити належний догляд за лавандою в горщику, необхідно виконувати наступні рекомендації:
- здійснювати полив відстояною водою;
- ґрунт має бути вологим, але без застою води;
- при поливі вода має потрапляти на листя;
- у спекотні дні рослину потрібно обприскувати;
- раз на 2-3 тижні потрібно вносити добрива;
- взимку поливати лаванду варто 1 раз на місяць;
- підгодовуючи рослини азотом можна досягти формування гарних бутонів.
Користуючись цими порадами від наших флористів, вам вдасться налагодити повноцінний догляд за лавандою. За бажанням ви можете звернутися до нас за покупкою цієї рослини або включити її в квітковий букет.