Наверх ˄

Видаляємо наліт із вази

17.06.2024
Блог

Вази для квітів мають досить складну форму для того, щоб їх очистити механічним чином. Водночас при періодичній установці квітів на дні вази утворюється осад, а на стінках відповідного нальоту. Вода може залишати вапняний слід. Квіти, які занадто багато часу провели у воді, можуть почати гнити, що призведе до неприємного запаху. Але це не привід для того, щоб припинити використовувати вазу. Існує багато способів якісно очистити її, навіть якщо посудина має вузьку шийку.

 

 

Як видалити білий наліт з вази та повернути їй чистоту

Сьогодні господині застосовують різні засоби для того, щоб очистити квіткові вази. Ось кілька простих методів:

  • Використовувати оцет. Звичайний столовий оцет залити в ємність і залишити на 2-3 години. Рідину вилити та сполоснути посудину під проточною водою, а навіщо висушити його.
  • Пігулки для зубних протезів. Ці засоби допомагають не тільки очищати зубні протези, але й видаляти наліт зі стінок квіткової вази. Так можна позбутися навіть застарілого нальоту та осаду. Застосування переглядає використання теплої води, яку треба заповнити посудину повністю. Після цього у воду кидають одну-три пігулки залежно від того, наскільки велика ваза. Цю суміш потрібно залишити на 8 годин, після чого вилити рідину та сполоснути ємність під проточною водою.
  • Рідина для чищення сантехніки. Намести засіб на стінки ємність, обертаючи вазу в руках. Через 20-30 хвилин якісно промити ємність під струменем води.
  • Сирий рис та сода. Використання рису також може допомогти. Залежно від обсягу вази взяти потрібну кількість рису. Його обсяг повинен займати приблизно четверту чи третину від обсягу судини. Взяти вдвічі менше соди та засипати у вазу. Потім заповнити простір, що залишився теплою водою, щільно закрити шийку. Активно потрусити вазу протягом певного часу. У цей момент рис надаватиме механічну дію, видаляючи осад, а сода дозволить швидше розчинити його та прибрати неприємний запах. Після завершення такого очищення можна промити посудину і залишити її сушитися.
  • Сіль та оцет. Три столові ложки солі залити однією столовою ложкою оцту. Використовуючи йоржик або пензлик нанести цей засіб на стінки та дно вази. Через пів години ретельно вимити вазу під струменем води.

 

Як прибрати наліт з кришталевої вази

Вази з кришталю заслуговують на окреме дбайливе ставлення. Так, наприклад, при митті під гарячою водою цей матеріал тьмяніє, тому споліскувати вазу після очищення слід лише прохолодним струменем. Сушіння можна робити на сонці. Для кришталевих ваз підходять не всі методи, оскільки цей матеріал може покритися подряпинами при грубому очищенні. Рекомендується навіть знімати всі прикраси з рук, щоб не подряпати ними поверхню кришталю.

Ось кілька правил, як відмити кришталеву вазу:

  • Взяти таз або велику каструлю, застеливши на дно ганчір'я, серветку з тканини або поролон.
  • Використовувати лише теплу (не гарячу) воду температури не вище 40°C.
  • При митті тримати вазу тільки за денце.
  • Для миття використовувати м'яку тканину або поролонову губку без твердої основи.
  • Після промивання слід насухо обтерти вазу.

Ефективним методом очищення кришталевої вази буде придбання спеціального засобу для цього. Є й доступніші за грошами підручні методи, які також відрізняються високою ефективністю:

  • Використовувати соду. У жодному разі не можна терти содою поверхню вази. Її використовують для приготування розчину. Для цього одну столову ложку соди ретельно перемішують із літром теплої води. А потім використовують цей розчин для відмивання. Якщо застарілий наліт, можна наповнити вазу таким розчином повністю і дати постояти, а потім вже мити.
  • Засіб для посуду та оцет. Звичайний мийний засіб для посуду також може стати в пригоді. Для цього його ретельно розмішують у теплій воді до утворення піни. Оцет додається в невеликій кількості, щоб зрештою надати блиску виробу. Після миття слід насухо обтерти ємність, щоб уникнути слідів розлучень і потік.
  • Сіль та оцет. Очистити ємність від сильно застарілого нальоту допоможе сіль дрібного помелу. Для приготування розчину потрібно взяти пів склянки солі (морської або звичайної) та столову ложку оцту, змішавши їх із літром теплої води. Вазу опускають у цей розчин на 10 хвилин. Після цього можна видалити залишки нальоту за допомогою м'якої губки та сполоснути посудину.
  • Синець і крейда. Це спосіб особливо добре допомагає у випадках, коли кришталь помітно помутніло, але в дні утворився наліт. Потрібно взяти дві столові ложки подрібненої в порошок крейди, дрібку синьки та дві столові ложки води. Змішати до утворення однорідної пасти. Покрити стінки та дно вази цим засобом.
  • Крохмаль. Вазу необхідно намочити та за допомогою ватного тампона легко нанести крохмаль на її поверхню, дбайливо втираючи його. Після цього промити виріб.
  • Картопля. Буває так, що ваза стоїть біля плити на кухні й на ній утворюються скупчення жиру. У цьому випадку допоможе картопля. Слід відварити кілька бульб, остудити картопляний бульйон і опустити вазу на 10-15 хвилин. Жир розчиниться. Також можна використовувати безпосередньо саму картопляну бульбу для натирання вази, попередньо відваривши її й остудивши.
  • Coca-Cola. Coca-cola вже прославилася своїми властивостями, завдяки яким вона може використовуватися як очисний засіб. Тому для очищення вази від нальоту можна налити в неї кока-колу та залишити на 20 хвилин, а потім протерти поверхню м'якою губкою або тампоном із вати.

Враховуючи всі перераховані вище методи, можна вибрати для себе той, який найбільш зручний і актуальний у вашому випадку. Всі вони відрізняються високою ефективністю та вимагають мінімальних витрат.

 

Доставка квітів у всі райони Києва:
Доставка квітів в інші населені пункти: