З настанням весни першими, хто пробивається з проталин, є проліски. Ці квіти у всіх асоціюються з теплом та закінченням зими. Їх заведено дарувати на свято 8 березня. Це популярні первоцвіти, які у флористичному салоні DonPion можна купити задовго до приходу весни. Їх можна придбати у зрізаному вигляді як букет весняних квітів або придбати цибулини для посадки на своїй ділянці. Проліски можна одночасно вважати як весняні та зимові квіти, тому що при теплій зимі, вони можуть проростати з-під землі у лютому.
Опис пролісків
Проліски – це багаторічна цибулева рослина, яка відноситься до сімейства Амарилісові. Вегетаційний період рослин має невелику тривалість, яка залежить від кліматичних особливостей регіону, де вони ростуть. Цибулини у розмірі досягають 2-3 см. Проростають квіти відразу разом із листям та квітками. Цвітуть у першій половині весни. Листя у пролісків може бути глянсове або матове. Вони виростають близько 20 см завдовжки, а їх ширина досягає до 3 см.
Популярні види пролісків
На перший погляд усі проліски однакові. Однак якщо придивитися до них ближче, можна замінити різницю між різними видами. У нашій місцевості можна побачити такі популярні види.
Звичайні проліски
Належать до лікарських рослин, які проростають у березні та квітні. Це весняні квіти, які ростуть у листяних лісах, а також у полосі, де степ поступово переходить у лісову зону. Мають прямостоячі стебла і два листи, які ростуть прямо з коренів. Квітки мають білий відтінок. Проліски є джерелом для раннього збору меду, оскільки виступають кормом для бджіл.
Білі проліски
Має кулясту цибулину, розмір якої може досягати до 2 см. У момент цвітіння квітка може розпускатися і стає в діаметрі до 3 см. Зовнішні пелюстки довші за ті, які знаходяться всередині. Належить до ранніх видів. Тішить своїм цвітінням протягом одного місяця.
Вінчикові проліски
Має великі квітки кулястої форми. У діаметри квітки можуть досягати до 5 см. Внутрішнє листя має невеликі зелені цятки. Пробивається з-під снігу вже наприкінці лютого. Цвітуть проліски даного виду протягом одного місяця.
Вирощування пролісків
Проліски можна вирощувати як садові квіти. Вони легко сідають і легко переносять низькі температури, перебуваючи у землі. Щоб вони добре прижилися, необхідно садити їх у період, починаючи з другої половини липня та закінчуючи вереснем. Якщо осінь затяжна та тепла, то посадити проліски можна навіть у листопаді.
Вибір місця для посадки
Вирощування пролісків справа не дуже складна. Однак слід стежити за тим, щоб не посадити в землю цибулини, у яких розкрилися квіти. У такому разі вони засохнуть та пропадуть. При покупці звертайте увагу, щоб цибулини були щільними та важкими. Садити їх потрібно в ґрунт, який має наступні характеристики:
- дренований;
- досить вологий;
- пухкий.
Важкий і глинистий ґрунт, в якому накопичується вода, не є підходящим місцем для посадки пролісків.
Підготовка ґрунту
При підготовці ґрунту під посадку не варто вносити до нього багато азоту. Цей елемент сприятиме сильному зростанню листя. Якщо вона буде дуже великою, існує ризик появи грибкових захворювань. Найкраще, щоб квіти були посаджені в ґрунт, у якому міститься комплексне мінеральне добриво. До нього обов'язково має входити достатня кількість калію та фосфору. Калій необхідний для формування міцних і здорових цибулин, а також для підвищення стійкості до низьких температур. Фосфор необхідний для кращого цвітіння.
Посадка цибулин
Їх необхідно висадити у перші 3-4 тижні після покупки. Садити цибулини необхідно на глибину не менше 5 см. Якщо посадити їх надто глибоко, то рослина самостійно сформує додаткову цибулину на потрібній висоті.
Полив та догляд за рослинами
Будь-які рослини у садівництві вимагають правильної посадки. Однак не варто забувати, що для кожної рослини важливий і догляд за ними. За пролісками доглядати дуже просто. Ці рослини не вимагають поливу, адже після танення снігу у землі ще тривалий час зберігається велика кількість вологи. Якщо зима була малосніжною, а весна сухою, то їх можна періодично поливати, щоб вони не були маленькими.
Розмноження пролісків
Бажано проводити пересадку рослини один раз на 5 років. Якщо тримати рослину на одному місці багато років, то виросте велика кількість квітів, що призведе до нестачі поживних речовин.
Робити пересадку для розмноження необхідно, коли цвітіння ще до кінця не зупинилося, і квіти не зав'яли. Перед посадкою місце зрізів можна обробити товченим вугіллям.
У будь-якому саду обов'язково знайдеться місце для пролісків. Адже це перші квіти. Поки ще все спить на вашій ділянці, проліски вже будуть радувати своїм цвітінням. Вони легко вирощуються і невибагливі у своєму догляді. Їх можна легко розмножувати. Вони обов'язково прикрасять ландшафтний дизайн вашої ділянки у будь-якому місці, де ви їх посадите.