Сімейство ромашок набагато різноманітніше і виходить широко за межі звичного нам розуміння квітки у вигляді жовтенької серединки з білими пелюстками, що оточують її. Види ромашки відрізняються між собою за забарвленням, розміром та іншими особливостями. Якщо вам подобається традиційна ромашка, види її відрізняються висотою стебла та довжиною пелюсток. Більшість ромашок містить у собі корисні властивості, а тому використовується в медичних цілях. Також варто знати, які види ромашки бувають. Адже деякі можна використовувати не лише для декорування, а й для лікувальних цілей.
Ромашка аптечна
Види ромашок, які мають цілющі властивості, використовуються для створення лікарських засобів. Ромашка аптечна є однорічною рослиною, яка у висоту може досягати 20-90 см. Період її цвітіння спостерігається з травня і по вересень. Вона широко поширена по всьому материку Євразії та у Північній Америці. Збирати їх потрібно на 3-5-й день після розквіту. Їх висушують за нормальної температури близько 450 градусів.
Види ромашки аптечної:
- золотиста;
- південне;
- кавказька;
- шорсткоплодна.
Особливість рослини полягає в тому, що вона має яскраво виражений аромат, який випромінює не лише квітку, а й лист. Аптечна ромашка містить ефірні олії, вітамін С, каротин та інші корисні речовини. Висушена ромашка має антисептичний, протизапальний, заспокійливий і болезаспокійливий ефект. З аптечної ромашки готують чаї, вермути та настоянки.
Ромашка непахуча характеристики та переваги
Цей вид ромашки росте на висоту близько 30 см. Суцвіття у неї йде з жовтою серединкою з білими пелюстками. Немає ніякого аромату. Вона відноситься до лікарських рослин. Її використовують для приготування відварів, чаїв та настоянок. Вони дозволяють зняти запалення, пом'якшити та зменшити біль. Однак якщо порівнювати її з аптечною ромашкою, то цей вид має не настільки виражені лікарські властивості. Період її цвітіння становить 3-4 місяці.
Ромашка римська – короткий опис
У висоту виростає близько 30 см. На її пагонах формується листя з дрібним перетином зеленого кольору. Починає цвісти ромашка з кінця травня. Має лікарські властивості. Її використовують при головних болях, депресіях та безсонні.
Лугова ромашка – особливості та переваги
Лугова ромашка відноситься до квітів, довжина яких сягає близько 1 метра. У діаметрі суцвіття має 7 см. Серединка суцвіття, як і більшість ромашок, пофарбована в жовтий колір. Її оточують пелюстки білого кольору видовженої форми. Найчастіше цей вид ромашки використовується для прикраси саду та прибудинкової території.
Ромашка без'язичкова
Як альтернативу аптечної ромашки можна використовувати без'язичкову ромашку. Її перевага полягає в тому, що вона має пом'якшувальну властивість, а тому її використовують для приготування засобу для полоскання. З неї також роблять розслаблюючі ванни та корисні клізми. З ромашки даного виду виготовляють компресори та прикладають на рани чи садна.
Чим приваблює квітникарів ромашка
Види садової ромашки часто використовуються садівниками з наступних причин:
- легко виростити із насіння;
- не потребує особливого догляду;
- привертає до себе комах-запилювачів;
- використовується для компосту;
- добре впливає травлення.
Види багаторічної ромашки використовують для прикраси ландшафтних ділянок. Вони красиво цвітуть та лаконічно поєднуються з іншими рослинами.
Поради щодо підбору букетів з ромашки від DonPion
Дарувати ромашки можна з будь-якого приводу та нагоди. Велика різноманітність дає можливість для флористів створювати унікальні композиції. У букет необхідно підбирати ромашки, у яких:
- пелюстки мають яскравий білий колір;
- пилок не залишає слідів;
- стебла щільні та соковиті.
Для букетів можна використовувати польові та декоративні сорти. Повітряні та невеликі композиції добре виходять із польових ромашок. Це добрий подарунок на етапі ранніх стосунків для юних дівчат. Флористи часто використовують ромашку в збірних букетах, де вони добре відтіняють яскраві бутони за рахунок свого монохромного вигляду.