Наверх ˄

Способи пакування букетів

24.03.2023
Блог

Мало зібрати гарну композицію із квітів. Потрібно також грамотно та якісно їх упакувати. Сучасні тенденції такі, що натуральні матеріали та мінімалізм вітаються найчастіше. Флористи вважають за краще використовувати для упаковки живих квітів такі елементи, як гофрований та звичайний пакувальний папір, мішковина, шпагат. Також як пакувальні та декоративні матеріали для пакування квітів використовується плівка, атласні стрічки, тканина.

 

Популярні способи пакування букетів

Можна виділити декілька найпопулярніших матеріалів, якими обрамляють квіткові композиції.

 

 

Упаковка в целофан

Прозора плівка є однією з найуніверсальніших, оскільки упаковка квітів у целофан дозволяє створити естетично оформлений букет. У той же час, завдяки різним візерункам на плівці, окантовці, підбору однотонних або навпаки контрастних стрічок можна створити класичний букет, який буде безпрограшним варіантом для будь-якого приводу.

Ще одним аналогічним матеріалом є сітка. Вона створює додатковий декоративний ефект завдяки гарному переплетенню ниток, захищає букет від вітру і водночас забезпечує доступ свіжого повітря. Вплетення в сітку ниток із люрексу створює додатковий святковий акцент, а додавання до сітки фетру виконується для створення ефекту багатошаровості, декорування та підвищення жорсткості упаковки.

 

Крафт папір

Крафтовий папір є екологічно чистим матеріалом, який не тільки вітається флористами, але і все частіше замовляється покупцями. За допомогою упаковки квітів у крафт папір можна перетворити звичайнісіньку композицію на оригінальний букет. Крафтовий папір, незважаючи на простоту, створює ефектний вигляд, а крім того захищає квіти від ультрафіолету, вітру і стійко протистоїть волозі.

Як зобов'язуючий матеріал до крафт паперу однаково добре підходять, як атласні стрічки, так і звичайнісінька мотузка. Таке оформлення надає скромність та романтичність, а тому чудово підходить для першого побачення та ділової зустрічі.

 

Коробка

Квіти в коробці часто поєднують із солодощами. При цьому розташування квітів може бути як у центрі коробки, так і по периметру. Однак зовсім не обов'язково, щоб квіти супроводжувалися макарунами, цукерками чи фруктами. Розміщення букета в коробці дозволяє досягти одночасно довговічності та вишуканості. На дно коробки кладуть спеціальну губку, просочену вологою та поживним розчином, що дозволяє довше зберегти свіжість букета. Сама собою коробка дуже стійка. Такий подарунок підходить до розміщення у будь-якому зручному місці та не вимагає пошуку вільної вази та джерела води.

 

Скло

Красива упаковка букетів у склі дозволяє відкрити зоровий доступ до квітів. Сьогодні використовують не тільки класичні вази, а й інші види упаковки зі скла:

  • акваріуми;
  • великі келихи;
  • піраміди;
  • кулі;
  • ємності у формі серця;
  • циліндри та ін.

Квіти у склі захищені від вітру та інших дій. Завдяки міцно закріпленій основі букет не розсипається і зберігає свій вигляд протягом тривалого часу. Ексклюзивний та оригінальний вид такого букета дозволяє використовувати його як інтер'єр будинку та офісу, конференц залу та будь-якого іншого приміщення, де планується святкувати день народження, ювілей, весілля тощо.

 

Капелюшна коробка

Використання капелюшної коробки для оформлення квітів все частіше виявляється у пріоритеті. Так ви позбавляєте адресата необхідності пошуку квіткової вази для зберігання букета. Упаковані в капелюшну коробку троянди, кали, півонії, гіпсофіли, хризантеми, тюльпани та інші квіти будуть міцно закріплені, а отже такий букет не розпадеться і не втратить форму під час доставки та вручення до адресата.

Квіти в коробці виглядають дорого, а упаковка може витримувати велике навантаження незалежно від загальної кількості та ваги кольорів. Такий букет не доведеться довго тримати в руках, оскільки його можна встановити на стіл, сидіння в машині, полицю, підлогу або будь-яке інше зручне місце.

 

Незвичайні способи пакування букетів

Сучасні флористи сповнені ідей і вигадують дедалі витонченіші і незвичайні способи упаковки букетів.

 

Упаковка в газету

Газетний папір є оригінальною упаковкою квітів. Матеріал підходить для оформлення будь-яких квіткових композицій. Вона відноситься до екологічних упаковок, які завжди під рукою. За допомогою газети можна створити креативний букет не лише із квітів. З її допомогою часто роблять композиції букетів для чоловіків, що складаються із слабоалкогольних напоїв та всіляких закусок.

 

Упаковка у тканину

Як тканинна упаковка букета квітів нерідко використовується фетр, декоративна бавовняна та синтетична тканина з малюнками та без. Подібними фетру властивостями володіє і фоаміран. Він приємний на дотик, тримає форму і подібний до тактильних відчуттів м'якої замші. Тканинна упаковка дозволяє флористу не обмежувати себе у кольорі та чудово поєднується з іншими видами матеріалів.

 

Упаковка у пакет

Такий спосіб упаковки квітів дозволяє легко переносити букет в руці, не ризикуючи пошкодити його. Руки зазнають меншого навантаження і не так втомлюються при необхідності довго тримати квіти.

 

Упаковка пінопласт

Пінопласт часто використовується для створення букетів із сухофруктів або цукерок. Солодощі закріплюються на тонких шпажках, які зручно закріпити у твердому пінопласті для забезпечення максимально міцної конструкції букета.

 

Поради щодо упаковки букетів

Щоб красиво упакувати букет, не обов'язково бути професіоналом. Достатньо дотримуватися кількох простих правил.

 

Вибір матеріалів для пакування

Упаковка не відіграє головну роль у букеті, але доповнює квіти та акцентує увагу на них. Залежно від форми букета можна вибрати спіральний (для пишних) або круглий (для менших) спосіб формування упаковки. Варто враховувати, що упаковка у формі трикутника є доречною для жалобних букетів і не використовується для святкових. Стрічка не повинна бути надто багато, оскільки вони відволікають на себе увагу. Найбільш актуальними сьогодні є натуральні матеріали, які букетом естетика і виглядають дуже красиво.

 

Техніка упаковки

Перед тим, як упакувати квіти в обгортку, їх варто скріпити між собою флористичною стрічкою. Не потрібно робити це за допомогою скотчу. Використання липкої стрічки вважається "поганим" тоном, а позбавитися скотчу при необхідності не так просто, як стрічки. Поєднання та скріплення квітів у потрібному порядку дозволить досягти фіксації спочатку запланованої форми букета.

Після цього можна розпочинати обгортання квітів плівкою або папером. Вибраний матеріал розміщують на столі, а квіти кладуть на нього. Листів обгортки може бути кілька. У цьому випадку упаковка букета власноруч здійснюється послідовно в кожен лист.

Заломи та інші нюанси вирівнюються та виправляються. Тільки після цього нижня частина букета зав'язується стрічкою чи мотузкою. Після закріплення обгортки за допомогою стрічки можна зробити додаткові коригування. Наприклад, зробити відворот плівки або обрізати її зайві краї, відкривши лицьову частину букета.

 

Поєднання квітів та матеріалів для пакування

Для поєднання відтінків флористи, як і будь-які дизайнери, використовують колірне коло. Він найбільш добре демонструє поєднання тих чи інших відтінків. Основним принципом може бути обраний контраст відтінків або їх аналоги на панелі. Також можливе формування монохромних букетів. Це зовсім не означає використання поєднання білого та чорного кольорів. Навпаки, монохромність дає широке розмаїття та дозволяє ідеально підібрати квіти в одному відтінку до упаковки в іншому.

 

Як упакувати букет самостійно

Використовуючи всі вищевказані поради, ви зможете грамотно та естетично упакувати квіткову композицію. Пам'ятайте, що це зовсім не так складно, як здається, і будьте певні. Виявивши власну фантазію, ви створите ексклюзивний і неповторний букет, який буде приємно не лише подарувати, а й отримати дар.

 

Доставка квітів у всі райони Києва:
Доставка квітів в інші населені пункти: