Наверх ˄

Як правильно виконати посадку троянди навесні в ґрунт

02.02.2023
Блог

Троянду безперечно можна назвати царицею рослин. Адже пишність і елегантність розарію, наповненого неповторними пахощами різноманітних сортів і забарвлень троянд, неможливо сплутати ні з чим. І переконуючи в правдивості свого звання, ця розкішна квітка наочно показує царську примхливість до догляду та турботи.

 

Вибираємо троянди для весняної посадки

Багато любителів троянд часто сперечаються: коли висаджувати троянди, як садити, за якої температури висаджувати троянди і де посадити рослини?

Кращі рослинники магазину DonPion докладно і з радістю дадуть відповідь на ці питання.

Найкраще садити троянди у відкритий ґрунт навесні, особливо якщо саджанці вирощувалися із зрізаних живців самостійно. У цьому випадку до зими ущільнять і наберуть силу крона та гілки рослини, а міцні, добре розвинені пагони менше гинуть під впливом заморозків. За літо троянди зміцнять і наростять потужну кореневу систему, що важливо для збереження рослини в період спокою та зимовий час.

Якщо живці купуються в магазині, потрібно подивитися, щоб бруньки ще не були набряклими. Особливо важливо приділити увагу стану кореневої системи під час перевезення. Коріння поміщають у вологу тканину та поліетилен. Це потрібно, щоб коріння не стало сухим. Якщо коренева система втратила владу, перед посадкою на добу необхідно поставити їх у воду.

Посадка троянд навесні проводиться у теплий період (середина квітня – кінець травня). Ніжні, ще слабкі відростки погано приживаються у холодній землі і вкрай негативно переносять стреси, спричинені змінами погоди.

 

 

Готуємо ґрунт для посадки

Ґрунт для посадки троянд потрібно підготувати. Виривають поглиблення розмірами 60х60х60 см та заповнюють його спеціальною сумішшю, яка містить садовий торф та компост.

Потрібно знати такі тонкощі:

  • Гній, що не повністю перегнив для троянд шкідливий - він може спровокувати опіки при зіткненні з корінням або нижньою частиною крони.
  • Надмірно ущільнений ґрунт розпушують органічними добавками або піском. У піщану субстанцію вносять глину та органіку (троянди люблять глинистий ґрунт).
  • Якщо в розарії до посадки росли інші сорти рослин, землю бажано замінити повністю, оскільки в ній можуть залишитися хвороби, а поживних елементів для нових квітів може не вистачити.
  • У ґрунт із підвищеною кислотністю зазвичай додають вапно.
  • Потрібно пам'ятати, що корінь троянди росте переважно вертикально вниз, лише трохи відхиляючись у горизонтальному напрямі.

 

У який грунт садити

Підготовка ґрунту для посадки – важливий захід, якому слід приділити належну увагу. Найкращим для троянди є глинистий або родючий малокислий ґрунт з рівнем кислотності рН 5,5-6,5.

Не рекомендується висаджувати троянди в болотисті ґрунти з підвищеним вмістом солей, а також у кислий ґрунт чи піщаник. Не дуже підходящим варіантом для висаджування вважається гірські та осадові породи. Кущі троянд відмінно ростуть на збагаченій перегноєм, пухкій, якісно дренованій землі.

 

Вибір території для посадки різних видів троянд

Як посадити троянду та яке місце в саду для неї вибрати, адже троянди можуть відігравати важливу роль при облаштуванні ландшафтної території.

Вибір місця для розведення троянд визначають умови, за яких рослина розвиватиметься:

  • світло;
  • свіже повітря;
  • поживні елементи.

Троянди обожнюють рясним освітленням – бажано не менше шести годин під сонцем на добу. Троянди, що не одержують достатньо освітлення, не цвітуть або рідко викидають дрібні бутони.

Однак у певних сортів троянд (чайно-гібридна, плетиста та паркова) на занадто жаркому та яскравому сонці пелюстки в'януть, пошкоджуються та втрачають природну декоративність. Найкращим місцем розведення таких сортів стане південно-східна частина розарію, де рослини висвітлюватимуться нежарким до полуденним сонцем.

Для решти сортів ідеально підійде південна зона ділянки. Не рекомендується висаджувати троянди під високорослими деревами або гіллястими чагарниками, які з часом можуть розростатися та затінити квіти.

Троянди гостро потребують свіжого повітря. Хороша провітрюваність на ділянці забезпечить їм оптимальний захист від шкідників та інших факторів. Висаджуючи троянди біля високих суцільних огорож і навіть гіллястих чагарників, потрібно розміщувати їх на відстані.

Що ж до поживних елементів, троянди, як і інші квіти, повинні отримувати всі необхідні підживлення, мінерали та добрива для гарного цвітіння.

 

Як правильно посадити троянду

Існують два методи посадки:

  • Сухий - насипати в місце посадки трохи грунту, встановити троянду у вертикальному положенні, розправити корінці, опустити живці троянд в грунт і присипати землею, намагаючись ущільнювати шари, що насипаються. Потім місце посадки треба полити. Цей тип посадки добре підходить для місцевості, де спостерігається висока вологість.
  • Мокрий - залити в місце посадки велику кількість води, щоб грунт досяг рідкої консистенції, поставити саджанець вертикально і засипати його грунтом. Якщо є провали, можна їх полити водою. Це чудовий спосіб для кущів із відкритою кореневою системою. Вона добре обволікається землею і троянда добре приживається. Спосіб застосовується в районах із посушливими погодними умовами.

 

У якому місяця навесні можна садити троянду

Ідеальним часом посадки троянди вважається перший і другий місяць весни, коли температура досягла 10-12 градусів, а ґрунт уже встиг прогрітися. Якщо висаджувати пізніше, то ґрунт може прогрітися сильніше, а це заважатиме прижитися слабким корінцям.

 

За якої температури висаджувати саджанці троянд

Посадку саджанців можна проводити вже за плюсової температури повітря. Закладати клумбу з трояндами в саду краще в період зі стабільною температурою з мінімальним ризиком заморозків.

 

Доставка квітів у всі райони Києва:
Доставка квітів в інші населені пункти: